Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
przezroczyste dekle - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: przezroczyste dekle (/showthread.php?tid=7002)



przezroczyste dekle - gabriel0 - 22-08-2012 10:37:37

Co wy na to jak by dał stare na wzór do kogoś i z pleksy albo z czegoś takiego dorobił oba dekle do rometa? Fajnie by było widać jak olej pływa Big Grin A z drugiej strony magneto Big Grin byłą by możliwość do kogoś to oddać?


RE: przezroczyste dekle - Jacuś16 - 22-08-2012 10:42:23

No wszystko jest możliwe ;P

Ze strony magneta to da się napewno da a co do strony od sprzęgła to bym postawił duży znak ''?'' bo olej jest gorący przy katowaniu może sie pleksa roztopić...;P


RE: przezroczyste dekle - glaserpl - 22-08-2012 10:55:51

Wg mnie szkoda zachodu, a jeźeli chcesz żeby silnik przyciągał uwagę, no to polerka prawie aż do lustra, i od czasu do czasu poprawić bo będzie się matowić.


RE: przezroczyste dekle - Feiro - 22-08-2012 13:16:07

Oj Panie to nie jest takie proste jak się wydaje... Dekle w oryginale były odlewane a ty tutaj chcesz aby ktoś wykonał klejoną kapę?(bo odnoszę takie wrażenie, inaczej niż bez termoplastyki nie da się wygiąć pleksy w kształty choć trochę przypominające oryginał).

Tak więc jeśli koniecznie chciałbyś mieć dekiel z pleksy to musiałbyś znaleźć osobę/firmę która zrobi Ci taki na wtryskarce na wzór oryginału. Innej opcji nie widzę.


RE: przezroczyste dekle - barcelxxl - 22-08-2012 23:10:08

Pleksi może pęknąć pod wpływem dużego nacisku przez popychacz sprzęgła.
Duża temperatura nie wiem czy nie odkształci tego dekielka.


RE: przezroczyste dekle - kw112 - 23-08-2012 08:54:20

zgadzam się z barcelxxl, pleksa się robi miękka pod wpływem temperatury, lepszym rozwiązaniem by było przerobienie oryginalnego dekla pod szybę, zamiast pleksy dać szkło jak chcesz żeby to jakoś działało, ale w miejscu gdzie masz popychacz sprzęgła musiało by zostać kawałek dekla masz tu przykład- zrobiłem w paincie



RE: przezroczyste dekle - gabriel0 - 23-08-2012 23:15:08

Brawo dla rysownika Tongue no właśnie się zastanawiałem czy by nie tylko ten kawałek zrobić bo do tego sprzęgła to trza by było się namęczyć aby coś takiego zrobić.