Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? (/showthread.php?tid=6573)



50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - czarix - 07-08-2012 20:07:14

Witam.
Mam problem właśnie z romkiem otóż od paru dni walczę z gaźnikiem , ponieważ , jak dodam gazu na luzie (*komar odpalony) to wkręca się na obroty ale nie tak dobrze , i jak dam manetkę na maxa to zaczyna się dławić tak jak , by paliwo nie dochodziło albo go zalewało
tak palić to pali z 1 kopniaka jak jest zimny tylko tak
Była robiona generalka i jak dobrze pamiętam cylinder miał próg lekki
wyczuwalny palcem ale nie był ryśnięty , po odpaleniu dzwonią mi pierścionki myślę żeby to wymienić ale nie wiem jak z tym cylem czy to coś da . Co zrobić z tym przygasaniem na obrotach , a i nie można nim ruszyć z miejsca jak rzucę 1 i puszczam sprzęgło on gaśnie dopiero efekt jest jak się nogami odepchnę wiadomo nie wiem czy to wina kompresji ale sprawdziałem jest okej , uszczelka pod głowicą jest nie ma przedmuchów tak mi się zdaje .
Pozdrawiam
(07-08-2012 20:07:14)czarix napisał(a):  Witam.
Mam problem właśnie z romkiem otóż od paru dni walczę z gaźnikiem , ponieważ , jak dodam gazu na luzie (*komar odpalony) to wkręca się na obroty ale nie tak dobrze , i jak dam manetkę na maxa to zaczyna się dławić tak jak , by paliwo nie dochodziło albo go zalewało
tak palić to pali z 1 kopniaka jak jest zimny tylko tak
Była robiona generalka i jak dobrze pamiętam cylinder miał próg lekki
wyczuwalny palcem ale nie był ryśnięty , po odpaleniu dzwonią mi pierścionki myślę żeby to wymienić ale nie wiem jak z tym cylem czy to coś da . Co zrobić z tym przygasaniem na obrotach , a i nie można nim ruszyć z miejsca jak rzucę 1 i puszczam sprzęgło on gaśnie dopiero efekt jest jak się nogami odepchnę wiadomo nie wiem czy to wina kompresji ale sprawdziałem jest okej , uszczelka pod głowicą jest nie ma przedmuchów tak mi się zdaje .
Pozdrawiam
A dodam jeszcze że jest to silnik 023 kwadracik


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - Dabek333 - 07-08-2012 20:08:40

z tym duszeniem to pobaw sie srubką od powietrza


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - czarix - 07-08-2012 21:00:49

tak pobawiłem się śrubka powietrza i mieszanki że ogólnie mi nie pali a , co do duszenia to ciągle to samo świeca czarna jak mudżyn


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - Dabek333 - 07-08-2012 21:01:51

zubozyć mieszanke sprubuj skąd jestes bo widze mazowieckieSmile????


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - czarix - 07-08-2012 21:11:42

no słuchaj kręciłem dużą jeszcze na szybko gaźnik przeczyściłem dysze przedmuchane pływak okej
do wachy leje lux 10
jestem z Trąbek
robiłem tak wykręciłem o 2,5 obrotu powietrze i wkręcałem o 0,5 obrotu a od paliwa o 1 obrocik ale sprawdzę


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - Dabek333 - 07-08-2012 21:16:46

Których trąbek koło wieliszewaSmile????


RE: 50-T -1 Problem gaz,obroty, sprzęgło ?? - czarix - 07-08-2012 21:41:34

Heh z Trąbek niedaleko garwolina
a co do tematu teraz po tych regulacjach z pychu nie można go odpalić masakra.... cały mokry siedzie