Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ślizgają się pedały od wigry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Ślizgają się pedały od wigry (/showthread.php?tid=6197)

Strony: 1 2


Ślizgają się pedały od wigry - krycha92 - 21-07-2012 11:42:18

Witam mam problem ślizgają mi się pedały od rometu wigry 2 najczęsciej to występuje przy większym nacisku na nie tzn np przy ruszaniu lub podjeździe pod górkę. Proszę o szybką pomoc bo to strasznie denerwuje Wink


RE: Ślizgają się pedały od wigry - Tomasso94 - 21-07-2012 11:56:40

Ślizgają w jakim znaczeniu?


RE: Ślizgają się pedały od wigry - krycha92 - 21-07-2012 12:35:17

Nie wiem jak to wytłumaczyć w takim sensie że gdy naciskam na pedał to jakby miał jakiś luz i zamiast poruszyć łańcuch rusza się pedał. Jakby co to kliny wymieniłem. Nie wiem co to może być.


RE: Ślizgają się pedały od wigry - ROmen - 21-07-2012 12:47:40

Co ty piszesz ?
Korba z łańcuchem się kręci, składak nie jedzie, czy co tam jest?
Jak się mogą pedały ślizgać ? Nie możesz tego opisać poprawnie, aby można by tobie doradzić ?


RE: Ślizgają się pedały od wigry - krycha92 - 21-07-2012 13:09:29

Dobra opisuje to najdokładniej jak potrafię gdy zaczynam pedałować np przy ruszaniu to pedały z korbą przesówają się w dół w sensie wszystko się kręci tylko łańcuch razem z przednią zembatką się nie rusza.Tak jakby coś było wyroione tylko co? i po chwili takiego kręcenia załapie i działa normalnie ale gdy zaczyna się górka czy większe obciążenie np chce szybciej pedałować to znowu to samo znowu naciskam na pedały lecą w dół a łańcuch i zębatka stoją


RE: Ślizgają się pedały od wigry - ROmen - 21-07-2012 13:42:23

Co ty tam masz ? Masz korbę prawą oddzieloną od dużej zębatki na niej ?
Przecież to jest jeden zwarty element o nazwie korba prawa. Inaczej być nie może. Jeżeli to się rozdzieliło (nie mam pojęcia jakim prawem), to tylko wymiana i nic innego nie zrobisz.


RE: Ślizgają się pedały od wigry - MOTÓRZYSTA - 21-07-2012 13:46:25

nie rozumiecie wszystko dziala poprawnie tylko ma cos uszkodzone w tylnym bebnie rozbierz tylne kolo i bedziesz wiedzial co jest nie tak


RE: Ślizgają się pedały od wigry - ROmen - 21-07-2012 13:59:42

Nie czytałeś dokładnie. Stoi duża zębatka korby prawej i łańcuch nie napędza tylnej piasty, która nie jest tematem w opisie. Trudno zrozumieć o co tam chodzi, ale myślę, że oddzieliła się korba od zębatki z przodu.


RE: Ślizgają się pedały od wigry - krycha92 - 21-07-2012 15:52:40

wlasnie korba z przodu jest razem z zębatką kiedyś gościu mi powiedział że klin jest wyrobiony ale kupiłem nowy i dalej jest to samo. Już nie wiem co to może być. A da się jakoś tą piaste z tyłu rozebrać? może tam coś jest nie tak?


RE: Ślizgają się pedały od wigry - MOTÓRZYSTA - 21-07-2012 18:09:07

da sie to co przeciez pisze zebys rpzebral


RE: Ślizgają się pedały od wigry - ROmen - 21-07-2012 22:43:48

No to mamy tu trudny przypadek opisywania czegoś, co się opisać nie da.
Odpadam z tych śliskich pedałów. Mi już opadły nie padały a ręce.
Pomóżcie koledze, jeżeli macie jeszcze chęć.


RE: Ślizgają się pedały od wigry - MOTÓRZYSTA - 21-07-2012 23:18:18

Rozbierz piate tylnego kola wymyj wszystko w benzynie i bedziesz widzial


RE: Ślizgają się pedały od wigry - krycha92 - 22-07-2012 14:08:57

Aha ok jak bede miał troche czasu to się tym zajem dzieki wielkie za odpowiedzi. I sorki że nie dokładnie opisane ale na prawde nie umiem tego dokładniej wytlumaczyc.


RE: Ślizgają się pedały od wigry - Zweitakter - 12-10-2012 21:00:36

piprzneli korby- zebatka łapie luz na wieloklinie na ktory jest wprasowana
korby razem z osią won i po nowe do sklepu wspolczesne romet arkuz są 100% zgodne z orginalem
pozatem nie zaszkodzi umyć torpedo od srodka zlozuwszy na OLIWE smar TYLKO na wianki!!!
i np dać 1 nadwymiar wałków w torpedzie....


RE: Ślizgają się pedały od wigry - nocnyfuul - 13-10-2012 15:28:36

UWAGA ! juz wszystko wiem musisz wyregulować kulki w pisaće środkowej miałem to samo w taty składaku ;P mowie ci to napewno to musisz je wyregulować Tongue
chodzi o to że jak przestaniesz pedałować i szybko depnies na pedał przeskakuje jakby nie miał łańcuchu tak samo było u mojego taty jeśli pomogłem proszę kliknij "pomógł" !
pzdr. nocnyfuul Big Grin