Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czyżby coś ze sprzęgłem? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czyżby coś ze sprzęgłem? (/showthread.php?tid=5559)



Czyżby coś ze sprzęgłem? - Adrian95 - 26-06-2012 14:33:49

Witam, przedstawię Wam nowo nabyty problem otóż: wożąc się na komarku sprzęt w pewnym momencie odmówił posłuszeństwa, wyglądało to mniej więcej tak: jadę na 2 biegu i w pewnym momencie tak jakby wskoczył luz/sprzęgło, gazuje a komar jakby się dusił, redukuje na 1 bieg i ledwo do przodu ale cały czas się dusi, daje na 2 bieg dusi się i można zapomnieć o dalszej jeździe;/ wyłączyłem go, trochę ostygł i próbuje go uruchomić ale w ogóle nie łapie luzu, albo twardo siedzi na biegu albo tak jakbym trzymał dźwignię sprzęgła. Nie mam pojęcia co się mogło stać, linki są w porządku, gaźnik czyściłem, paliwo było i olej tak samo.


RE: Czyżby coś ze sprzęgłem? - Leśnik - 26-06-2012 15:40:35

Sprawdź sprzęgło czy łańcuch nie pękł albo tarczki się nie wyrobiły


RE: Czyżby coś ze sprzęgłem? - minio1998 - 26-06-2012 16:43:36

(26-06-2012 15:40:35)Leśnik napisał(a):  Sprawdź sprzęgło czy łańcuch nie pękł albo tarczki się nie wyrobiły

łańcuch na sprzęgle w komarze ? Ciekawa teoria . Myślę , że zabezpieczenia , kosza sprzęgłowego wypadł , albo coś innego np tarczki się skończyły , ale to raczej sprzęgło zajrzyj tam Smile


RE: Czyżby coś ze sprzęgłem? - barcelxxl - 26-06-2012 22:38:27

Mogło ci się też sprzęgło odkręcić, albo jak wyżej napisał kolega wypadło zabezpieczenie.