Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój kochany Ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój kochany Ogar 205 (/showthread.php?tid=54687)



Mój kochany Ogar 205 - MacRoial - 12-05-2024 22:12:10

Ten bardzo fajny i mój pierwszy ale problematyczny pojazd jakim jest Romet ogar 205 po raz pierwszy zabrałem go z warsztatu taty w wieku 12 gdzie podczas pierwszej jazdy rozbiłem lapę przednią głównie przez bardzo słabo działający hamulec tylni. Drugie podejście miałem rok później już ze sprawnymi hamulcami wtedy udało mi się przejechać ale przez brak dalszych chęci i z powodu rozwijania innej pasji porzuciłem ogarka na kolejny rok. Aż do tego roku w którym uparłem się żeby w końcu pojeździć na tym pojeździe podczas napraw które musiałem wykonać głównie prze wiek oraz przez zużycie najpierw z tatą zamówiliśmy nowe dętki i opony, lampę przednią, kranik paliwa, fajkę świecy, linkę hamulca przedniego i dźwignie hamulca przedniego. W następnej koniecznej naprawie zawarta była spinka łańcucha ponieważ ten pękł a przy okazji linkę prędkościomierza i kondensator zapłonu. Od czasu tych inwestycji nabiłem już dodatkowe 10 Km
Niestety obawiam się że to nie jedyne inwestycje a najbardziej obawiam się wymiany cylindra i tłoka Sad Puki co jednak w dalszym ciągu jeżdżę bez remontu kapitalnego.
Dobra kończę to streszczenie ale poinformuje o innych zmianach
Na razie cześć !!!