Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mocowanie zbiornika paliwa ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Mocowanie zbiornika paliwa ogar 200 (/showthread.php?tid=54515)



Mocowanie zbiornika paliwa ogar 200 - darkowski - 29-01-2024 13:18:25

Hej

Mam pytanie odnośnie mocowania zbiornika paliwa. Mój sprzęt to Ogar 200 87r. Zamocowałem go zgodnie niby ze sztuką - gumki, wkładki metalowe plus śrubka do mocowania przy główce ramy. Ścisnąłem i zadowolony. Aczkolwiek ten zbiornik bez większego problemu się unosi do góry. I teraz pytanie. Ja rozumiem, że sprzęt nie jest jakimś demonem prędkości ale na większych wybojach chyba to wszystko będzie latać.
Znalazłem taki schemacik aczkolwiek bez opisu gdzie widać jakby gumkę kedrę i nie wiem podkładkę/naklejkę. Chodzi o punkty 12-14.
Jak u Was jest to rozwiązane.


RE: Mocowanie zbiornika paliwa ogar 200 - joozek - 29-01-2024 13:45:27

Mocowanie przednie to z obu stron tulejka metalowa wciśnięta w gumową, taż z kołnierzem. Sruba M6 przechodząca przez oba takie zestawy, ma mieć z obu stron podkładki płaskie. Dzięki takiemu mocowaniu, mamy zawieszony zbiornik na poduszkach gumowych i podczas jazdy zbiornik nie rezonansuje. Jak zauważyłeś, nie jest to sztywne mocowanie, tym bardziej gdy poduszki gumowe są już wyrobione, należy dać nowe.
Mocowanie tylne jest bezsrubowe. Między zbiornik a ramę idzie kawałek gumy, poduszka gumową gr ok 3 mm, a do ramy mocujesz za pomocą oringa gumowego 4,5 mm fi 48 mm.
Wszystko w temacie.
Twoje pytanie ... Nie odleci Wink


RE: Mocowanie zbiornika paliwa ogar 200 - darkowski - 29-01-2024 14:01:17

dzięki Joozku. Gumki nowe bo moje oryginały już "odleciały".