Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów (/showthread.php?tid=54374)



Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - Caldo - 21-10-2023 10:31:53

Cześć. Jestem szczęśliwym posiadaczem Motorynki M1, ale mam mały problem. Zakupiłem ją od pewnego starszego Pana 5 lat temu ale dopiero teraz zabieramy się z synem za remont. Problem polega na tym, że manetka zmiany biegów w miejscu pierwszego biegu ma jałowy , w miejscu jałowego ma pierwszy bieg a drugi bieg jest prawidłowy. Czy spotkaliście się już z takim problemem? Wygląda mi na problem przy wybieraku ale nie jestem pewny. Pozdrawiam


RE: Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - romek - 21-10-2023 14:38:47

Czy regulowales w ogóle linkę przy manetce ?


RE: Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - Caldo - 21-10-2023 19:38:22

Jeszcze nic nie robiłem


RE: Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - romek - 21-10-2023 19:44:32

To proponuję zacząć od tego, nie pamiętam teraz czy przed 1 biegiem może być luz, bardziej bym obstawiał że 1 w ogóle nie masz, luz masz na 1 a na 0 i 2 wchodzi dwójka która mylisz z jedynką. W każdym razie najpierw regulacja linki nakrętka na lince przy manetce - regulujesz dłuzsza a mała kontrujesz. W tym przypadku należałoby ta dłuższą nakrętkę odkręcić, tak żeby ,,przedłużyć" pancerz. Zobacz czy to pomoże a jak nie to trzeba zdjąć w ogóle linkę przy silniku i ręcznie zobaczyć czy są biegi.


RE: Motorynka M1 Problem z ułożeniem manetki zmiany biegów - Debesta - 22-10-2023 14:30:54

Najpierw to wyciągnij ręką linkę za pancerz z silnika i zobacz czy w ogóle jedynka wchodzi.