Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Prośba o info o tym modelu Mistrala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Prośba o info o tym modelu Mistrala (/showthread.php?tid=54295)



Prośba o info o tym modelu Mistrala - Rado3city - 30-08-2023 21:01:03

Witam, zostałem posiadaczem roweru moich marzeń z dzieciństwa. To Mistral Universalu i przestał cały czas od kiedy go pamiętam (ponad 35 lat na strychu przykryty kocem). Dziś oglądałem go dokładniej, ponieważ noszę się z zamiarem poskładania go (nie odbudowy) bo ma oryginalny lakier, owinięty taśmą zabezpieczającą, więc wystarczy ją usunąć - mam nadzieję, że zejdzie bez lakieru ;-D. Rower dość ciekawy bo na osprzęcie SHIMANO - manetki przerzutek, podwójne dźwignie hamulców, szczęki hamulców (SHIMANO Tournay), poza tym tylna przerzutka SHIMANO Eagle oraz przód Thunderbird (model chyba GPO). Dół widelca posrebrzany a pozostała reszta w kolorze żółtym. Zastanawia mnie z jakiego okresu/lat może pochodzić. Niestety kiedyś podczas remontu, ktoś z pracowników ukradł elementy osprzętu, więc potrzebuję mechanizm korbowodu (nie wiem czy miał dwie czy trzy zębatki) oraz prawą dźwignię hamulca. Poza tym kompletny z oponami bez śladów używania. Proszę o pomoc w precyzyjniejszej identyfikacji egzemplarza i ewentualne informacje kto może mieć, lub gdzie mogę szukać brakujących części. Pozdrawiam.


RE: Prośba o info o tym modelu Mistrala - zaz - 30-08-2023 23:05:23

Dwie miał zębatki. A rocznik roweru zobaczysz na główce ramy. Znam parę osób które mają części do tych rowerków. Może znajdziesz zębatkę i klamkę hamulca mogę pomóc


RE: Prośba o info o tym modelu Mistrala - Dawdzio - 30-08-2023 23:06:03

Z rokiem produkcji będzie łatwo - dwie pierwsze cyfry numeru ramy.