Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dostałem Wigry pytań kilka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Dostałem Wigry pytań kilka (/showthread.php?tid=54283)



Dostałem Wigry pytań kilka - jb87 - 22-08-2023 22:36:33

Uratowany przed złomem w piwnicy stał 3 lata na razie wyczyszczony i polakierowany na czerwono bo był ubryzgany jakąś farbą,ale do rzeczy czyli pytań z ramy wynika że to 1975 rok

z tyłu na ramie ma uchwyt rozumiem że to miejsce na lampkę pchełkę
Bagażnik ma osłonki jak na foto nigdzie nie znalazłem o tym info i zastanawiam się , który to model Wigry ?
chce zrobić naklejki u kumpla ,ale jakie wymiary powinny mieć repliki?
Czy chociaż w zamienniku idzie dostać przednią lampkę?


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - Motokamel - 22-08-2023 23:04:35

uchwyt z tyłu to faktycznie na lampkę pchełkę. Nie spotkałem ich w Wigry 3, tylko w Wigry 2
Osłonki na bagażniku to raczej czyjaś inwencja twórcza - pierwszy raz to widzę
Dobre opinie na forum mają naklejki z motonaklejki


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - jb87 - 22-08-2023 23:49:52

(22-08-2023 23:04:35)Motokamel napisał(a):  uchwyt z tyłu to faktycznie na lampkę pchełkę. Nie spotkałem ich w Wigry 3, tylko w Wigry 2
Osłonki na bagażniku to raczej czyjaś inwencja twórcza - pierwszy raz to widzę
Dobre opinie na forum mają naklejki z motonaklejki

To musiał być niezły kowal ,mają równe przetłoczenie a ściągnąć się nie da i są spięte dodatkowo mocowaniem dziwnym ciężko mi będzie to uchwycić, co do lampki były tam też mocowane wersje na baterie , Wigry 2 miał chyba kierownicę typu U ?? a u mnie jest taka jak w 3 logo jest Rometa dzwonek też oryginalny bo naprawiałem go akurat
Dlatego miałem wątpliwości i lepiej zasięgnąć rady bardziej doświadczonych, w niedzielę może uda mi się uratować flaminga w chyba oryginalnym lakierze i naklejkami oczywiście bez oświetlenia


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - Wojtasik - 23-08-2023 00:19:19

Pewnie komuś uchwyty mocowania pękły (co się często działo, zwłaszcza jak ktoś siedział) lub/i ktoś sobie wzmocnił Wink Jeszcze była narzędziówka w ramie (stosowna naklejka), kierownica była U. Lampki na baterie (przód i tył) były w Traper 2. W sumie zakładali, co mieli tak Romet prosperował. Dzwonek cały metalowy z "kwiatkiem". Nóżka z blachy wytłaczana. Hamulec, lusterko.


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - zaz - 23-08-2023 09:50:27

Jak 75 rok to musi być to Wigry 1 lub 2


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - jb87 - 23-08-2023 22:28:21

Tak wygląda z tyłu na piaście też jest 1975 r przednia opona Stomil też się pokrywa z rokiem na ramię , nóżkę jaka miałem to zamontowałem ,dzwonek nie ma kwiatka tylko wtłoczone kółka że tak powiem ? pompka oryginalna akurat nie montuje bo w mieście jeszcze ktoś przytuli ,mam jeszcze dostać koła,jakiś pokrowiec ?
Co ciekawe z felgami nie ma problemu i rdzy wyszorowałem je tzw. Krwawą felgą i zmywakiem .
Może to będzie zabawne pytanie bo zamowiłem spinkę łańcucha i macie patenty jak zapiąć poprawnie ?
Czyli mogę zamawiać naklejki Wigry 1 albo 3 bo gdzieś na forum obiło mi się o uszy że dwójki miały malowane obręcze
Dzięki za odzew i odpowiedzi postawiłem piwko w końcu poświęcacie swój czas Smile a rower szykuję dla mamy : ) choć sam też mam ochotę pośmigać nim bardzo lekko chodzi sprzęt


RE: Dostałem Wigry pytań kilka - Dawdzio - 24-08-2023 15:13:33

Poprawny montaż spinki to rozcięciem do tyłu, tzn. nie w kierunku obrotów.