Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka słabo pali - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka słabo pali (/showthread.php?tid=54252)



Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 06-08-2023 13:51:18

Witam szanowne grono,
Zakupiłem motorynke m2, po remoncie lecz nie odpalała.
Ustawiłem zapłon, wyczyściłem gaznik, po kilku kopach i wymianach zalanych swiec odpaliła, z tym że po zgaszeniu zas ma problem z odpaleniem, podczas pracy obrzygała prawą stronę paliwem, benzyna kapie ze wszystkich łączeń tłumika.
Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam


RE: Motorynka słabo pali - Norweski Zomowiec - 06-08-2023 18:59:20

a sprawdź, czy pływak zamyka dopływ paliwa w gaźniku


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 09-08-2023 06:11:11

(06-08-2023 18:59:20)Norweski Zomowiec napisał(a):  a sprawdź, czy pływak zamyka dopływ paliwa w gaźniku

Tak, pływal nowy i sprawdzony

Motorynka jak odpali dostaje bardzo wyakokich obrotów i gasnie po chwili


RE: Motorynka słabo pali - romek - 09-08-2023 06:13:40

To dziwne bo jak wysokie obroty dostaje to tak jakby właśnie nie dostawała paliwa a dużo powietrza (podobnie jest jak zakręcisz kranik na odpalonym silniku ). Awaria zdarzyła się nagle czy coś robiłeś wcześniej ? Może przepustnica jest odwrotnie wsadzona?


RE: Motorynka słabo pali - Norweski Zomowiec - 09-08-2023 08:26:33

A sprawdź czy nie pobiera lewego powietrza jak odpali ze strony łączenia gaźnika-cylinder lub od strony uszczelniacza pod zapłonem


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 09-08-2023 11:58:10

Te wysokie obroty może powodowac kranik zamknięty?
Nic z nią nie robiłem, przywiozlem ja w niedzielę i zaczynam naprawiać, ciężko pali...swieca szybko czarna a jak odpala to tylko na wysokich obrotach chodzi


RE: Motorynka słabo pali - Norweski Zomowiec - 09-08-2023 13:14:01

Sprawdź czy pobiera lewe np. jakimś dezodorantem popsikaj tam, gdzie pisałem. Opuść także przepustnice, aby śrubka nie była na maksa wkręcona.

Jak odkręcisz kranik na ON i przepompujesz gaźnik, nigdzie nie ulatuje paliwo międzyczasie? Bo nie moze


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 09-08-2023 17:25:46

Ulatuje, z pod guzika, nowa uszczelka nie wiele pomogła


RE: Motorynka słabo pali - Norweski Zomowiec - 09-08-2023 18:11:36

Pływak nie domyka i przepuszcza paliwo

Rozbierz ten gaźnik, wyciągnij pływak i dekielek
Zobacz ten pływak w ogóle jest szczelny, czy coś w nim pływa, czy przypadkowo niezanurzony jest w komorze paliwowej gaźnika w oraz zobacz jak ten trzpień pływaka wchodzi w dekielek gaźnika - luźno czy ma jakiś opór, lekko można papierem ściernym podszlifować końcówkę w razie potrzebny. Możesz dodatkowo wyciągnąć trochę ten trzpień z pływaka, aby szybciej zamykał dopływ paliwa gdy się unosi


RE: Motorynka słabo pali - Dawdzio - 09-08-2023 19:58:48

Wysokie obroty powoduje nadmiar powietrza. Przy zamkniętym kraniku paliwo się wypala, nowe nie napływa, więc powietrza jeat coraz więcej.

W kwestii pływaka najpierw sprawdziłbym czy aby naszych tam już nie było. Blaszka zatapiacza może być wygięta w dół i blokować pływak przed pełnym podniesieniem się.


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 09-08-2023 23:26:47

Pływak dałem nowy, blaszka jest faktycznie mocno w dół. Wyprostować?


RE: Motorynka słabo pali - Norweski Zomowiec - 10-08-2023 08:22:53

w sensie ta blaszka od pokrywy pływaka? możesz ją wygiąć do góry. Wtedy pływak dopływa wyżej i domyka dopływ


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 12-08-2023 12:23:10

Odpalilem dzis motorynke, odpaliła za 3 kopnięciem, od razu wysokie obroty i brak reakcji na manetke, z gaznika lało sie jak z kranu!


RE: Motorynka słabo pali - elmer - 12-08-2023 14:16:27

(12-08-2023 12:23:10)Kamil Panewa napisał(a):  Odpalilem dzis motorynke, odpaliła za 3 kopnięciem, od razu wysokie obroty i brak reakcji na manetke, z gaznika lało sie jak z kranu!

Pływak wisi, źle założona iglica... Manetka chociaż cofa się sama?


RE: Motorynka słabo pali - Kamil Panewa - 14-08-2023 17:11:55

Tak, sama sie cofa