Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo Lux 1974 by Breczek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Polo Lux 1974 by Breczek (/showthread.php?tid=54168)



Romet Polo Lux 1974 by Breczek - Breczek - 05-07-2023 15:56:23

Cześć - ostatnio drogą kupna nabyłem ten egzemplarz Polo Luxa Big Grin. Wydaje mi się, że jest cały w oryginale, choć ktoś go całego pomalował i tu jest pytanie czy zostawić go tak jak jest, wypiaskować go i pomalować od nowa czy może próbować zdjąć tą warstwę lakieru i porobić później zaprawki? Próbowałem już używać acetonu, ale oryginalny lakier też od niego miejscami schodzi i zostają małe "zadrapania" do gołej stali. Na tą chwilę to zostawiłem i zająłem się polerką wszystkich chromów. Dalsze jego losy będę starał się tutaj relacjonować Wink





RE: Romet Polo Lux 1974 by Breczek - Oposus - 05-07-2023 16:23:21

Ja bym za wszelką cenę próbował zdjąć naniesiony lakier i zostawić ten oryginalny, ale może się to okazać ciężkie.


RE: Romet Polo Lux 1974 by Breczek - łogór 200 - 05-07-2023 16:55:34

Spróbuj jeszcze zmywaczem do uszczelek,wiem drogi temat ale może będzie lepiej schodzić,

To o czym mówisz ze oryginalny lakier schodzi razem z tym co ściągasz,to przez to ze za długo trzymasz aceton na elemencie max to 10 min i trzeba wytrzeć

Może tez tak być ze lakier oryginalny przed malowaniem był już uszkodzony wiec i tak by odpadł.nie ma na to rady,ale według mnie lepszy odrapany oryginał niż tak jak jest teraz.