Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej (/showthread.php?tid=54148)

Strony: 1 2


Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 23-06-2023 15:19:00

Witam mam pytanie czy udało się komuś ustawić idealnie skład mieszanki paliwowo powietrznej tak aby świeca miała idealny kolor w ogarze/komarze bądź motorynce jeden i ten sam silnik więc obojętnie czy po prostu te motorki już tak mają i będą miały że nie da rady tego tak zrobić prosił bym o jakieś rady bo sam mam taki problem że świeca czarna no to chcę dać więcej powietrza ale co z tego jak silnik zaczyna mi się dławić przy odkręconej na maxa manetce?


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Bob_Harley - 23-06-2023 17:11:30

Zapewne jest wiele czynników wplywajacych na sklad mieszanki jak np. ustawienie zapłonu, pewnie też poniekąd jakość paliwa itd. Powiem tylko od siebie że w swoim ogarze 200 miałem ustawioną iglice na 3 rowek od gory i świeca miała idealny kolor a do tego była suchutka, gdzie zawsze w jafkach powinno być na 2 rowku. Trzeba potestować na różnych ustawieniach bo od razu to sie napewno nie uda, chyba ze ma sie gigantycznego farta xD


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Dawdzio - 23-06-2023 18:19:03

A to nie jest czasem tak, że śruba do regulacji działa jedynie w zakresie wolnych, góra niskich obrotów, a przy wyższych ustawia się iglicą?


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 23-06-2023 18:59:47

(23-06-2023 18:19:03)Dawdzio napisał(a):  A to nie jest czasem tak, że śruba do regulacji działa jedynie w zakresie wolnych, góra niskich obrotów, a przy wyższych ustawia się iglicą?

Serio tak jest, bo tego nie wiedziałem akurat? i tam kolega z góry pisał coś o jafce to w tym przypadku chodzi mi o silnik dezameta 023


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Norweski Zomowiec - 23-06-2023 20:00:24

tak



tak


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - damian94 - 23-06-2023 20:35:33

Śrubka regulacji składu mieszanki oddziałuje na wolne obroty oraz przejście z wolnych na niskie, pozycja iglicy na średnie obroty a gaz do dechy to tylko dysza główna.


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 23-06-2023 21:03:15

Szczerze się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś gaźnika duells lub chinola bo te oryginały mnie po prostu wymęczają na każdym chodzi inaczej ale cały czas coś nie tak


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Norweski Zomowiec - 23-06-2023 21:33:34

To juz zakup włoski dellorto sha 14.12l


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Debesta - 23-06-2023 21:40:44

Lepiej dostroisz oryginalny gaźnik niż duellsa czy innego chińczyka. Kat podcięta iglicy też ma znaczenie, jeśli masz oryginalna przepustnice to nie powinieneś się tym jednak martwić. Tak jak wyżej grunt to odpowiednio ustawiony zapłon i oczywiście całkowicie sprawny, jeśli tak nie jest, lub nie masz pewności to po prostu szkoda czasu siedzieć przy gaźniku.


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 24-06-2023 12:44:29

Iglicę mam oryginalną raczej w innym motorku więc mogę spróbować przełożyć i chciałem zaznaczyć że dość mocno się grzeje ogólnie cały silnik nawet samo magneto możliwe że to norma ale wolę o tym wspomnieć


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 24-06-2023 18:24:07

I też psuje mi świece 3 dni temu założyłem iskrę jadę dziś i nagle strzał z wydechu na ułamek sekundy zapala i gaśnie zakładam nowa i śmiga zapłon ustawiony 3mm-3,5mm przed gmp


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Debesta - 25-06-2023 00:39:12

To musisz wiedzieć czy jest 3 czy 3.5mm. Jeśli ustawiasz na oko i nie zamiarujesz tego zmienić, to proszę nie męcz nas więcej o podpowiedzi.


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 25-06-2023 10:30:02

(25-06-2023 00:39:12)Debesta napisał(a):  To musisz wiedzieć czy jest 3 czy 3.5mm. Jeśli ustawiasz na oko i nie zamiarujesz tego zmienić, to proszę nie męcz nas więcej o podpowiedzi.

A jak lepiej? Bo slyszalem ze teraz trzeba ustawiac 3,5mm bo kiedys paliwo mialo mniej oktanow a teraz więcej i wolniej się spala czy jakoś tak


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Debesta - 25-06-2023 20:37:20

Ja ustawiam na równe 3mm i przerwę na platynkach 0,35 i wszystko cyka jak należy. Czasem jak brakuje regulacji i wychodzi 2,7 to też koniec końców jest ok, ale jak jest jeszcze zakres to lepiej znaleźć ta równa trójkę.


RE: Zły skład mieszanki paliwowo-powietrznej - Keizo - 27-06-2023 15:37:00

Nie mam niestety takiego urządzenia do wkręcenia w miejsce świecy ale ustawiłem suwmiarką jak najlepiej i najbliżej 3mm przed gmp platynki też 0,35