Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi (/showthread.php?tid=54072)

Strony: 1 2


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Norweski Zomowiec - 14-05-2023 20:06:19

nikt tutaj nie mówi o toczeniu łożyska. Po prostu papierem ściernym ścierasz zewnętrzną i wewnętrzną cześć łożyska, aby swobodnie wpadał do karterów i na czopy wału. Ten sposób używa się w czasie ewentualnego użycia podkładek

zewnętrzną część wiadomo papierkiem ręcznie. Wewnętrzna cześć, to owijasz na większy gwóźdź pręt papierm ścierny i kręcisz wewnątrz

Zaraz znajdę filmik jak taki gość tak robi w czasie składania silnika od skuterka


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Debesta - 14-05-2023 22:11:59

I w jak krótkim czasie zrobisz pasowanie suwliwe takiego łożyska? Jestem ciekaw bo ja bym powiedział że to cały dzień kręcenia na papierku...


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Norweski Zomowiec - 14-05-2023 22:21:21

Nie mogę znaleźć z historii filmów YouTube. Oglądałem to w grudniu takowy, ale jestem tego pewien ze tak zrobił w dość prostym sposobem. Jak ja to bym robił, to może papierem do końca bym nie użył ale małego stożka, wkrętaki i pasty zaworowej. Miałem coś takiego sam wykonać, ale nie da pasowania suwliwego, a ewentualnego użycia podkładek dystansowych i w jakieś grubości po zamontowaniu wszystkiego "na sucho"


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Motokamel - 14-05-2023 23:35:43

Nie trzeba mieć dostępu do tokarki. Ja do podszlifowaia wewnętrznej bieżni łożyska wykorzystałem kamień do miniszlifierki - nawet nie był to oryginalny od dremela tylko jakaś podróba założona do wiertaki i dał radę.


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - arturwietnamczyk - 14-05-2023 23:44:06

Na Jackmotors są takie krążki o wymiarach łożysk, niestety cena ? https://www.jackmotors.pl/oldtimer/falszywe-lozysko-doppler-6203-alu-cnc-czarne?from=listing&campaign-id=19


RE: Wał i skrzynia po skręceniu bardzo ciężko chodzi - Dawdzio - 15-05-2023 02:07:47

No cena spora, ale i materiał nie bylejaki. Do domowego zastosowania spokojnie tworzywo wystarczy.