Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. (/showthread.php?tid=54054)



Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. - Jakusz - 04-05-2023 00:01:16

Witam.
Mam problem z moim ogarem 200 z 85r. Mianowicie motocykl odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę inaczej nie ma po prostu szans, żeby zapalił. Jakby wogółe nie dostawał paliwa. Przewody paliwowe sprawdzone i nie są zapchane, gaźnik też przeczyszczony. Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc. Smile)


RE: Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. - Dawdzio - 04-05-2023 03:07:21

Jeśli tylko tak odpala to wszystko wskazuje na układ zasilania. Przy zapłonie nie kombinuj, skup się na tym wyrobie gaźnikopodobnym. Upewnij się czy wszystko jest jak trzeba, czy poziom paliwa w komorze pływakowej jest prawidłowy. W najgorszym wypadku może brać gdzieś lewe powietrze, ale to by chyba raczej musiała być spora nieszczelność.
Odpalasz z oryginalną rurą i filtrem czy masz coś nietypowego?


RE: Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. - Jakusz - 04-05-2023 09:12:11

(04-05-2023 03:07:21)Dawdzio napisał(a):  Jeśli tylko tak odpala to wszystko wskazuje na układ zasilania. Przy zapłonie nie kombinuj, skup się na tym wyrobie gaźnikopodobnym. Upewnij się czy wszystko jest jak trzeba, czy poziom paliwa w komorze pływakowej jest prawidłowy. W najgorszym wypadku może brać gdzieś lewe powietrze, ale to by chyba raczej musiała być spora nieszczelność.
Odpalasz z oryginalną rurą i filtrem czy masz coś nietypowego?

Oryginalne, przeczyszczę dzisiaj jeszcze raz cały ten gaźnik i dam znać.


RE: Romet ogar 200 odpala tylko po podlaniu paliwa pod świecę. - Bob_Harley - 04-05-2023 14:12:02

sprawdź czy blaszka od zaworka iglicowego jest dobrze ustawiona i czy sie nie blokuje ten zaworek, u mnie tak było jak tylko kupiłem ogarka 200 i wystarczyło założyć tę blaszke na odwrót bo komuś sie pokiełbasiło xD