Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
romet regeneracja wału - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: romet regeneracja wału (/showthread.php?tid=54030)



romet regeneracja wału - Igor5678 - 20-04-2023 15:46:58

mam taki śmieciowy wał z bardzo dużym luzem na korbie to go rozebrałem zmieniłem łozysko i teraz jak to złozyc zeby było prosto? jak nie wyjdzie to nic

wał ten jest w kosiarce znajomego co ma kawałek silnika 023


RE: romet regeneracja wału - wazniak96 - 20-04-2023 16:46:31

Jak już rozłożyłeś to trochę lipa. Najlepiej jeszcze przed rozebraniem pomierzyć jak szeroki jest wał, do tego zrobić krechę na przeciwwagach jako punkt odniesienia.
Z resztą co tu wiele będę pisał - obejrzyj sobie filmy na YT na kanale Marka Olachowskiego.


RE: romet regeneracja wału - siwy1958 - 22-04-2023 09:58:30

Witam !
Regeneruje waly, dlatego jestem ciekawy jak go rozprasowales ?! Wcisk jest ok 5 ton. Jezeli go rozlozyles za pomoca prasy , to zaprasowujesz go tak jak byl z nowym korbowodem ,lozyskiem i czopem. Wkladasz w pryzmy lub nakielki i miedzanym mlotkiem CENTRUJESZ.

Jak rozlozyles metoda chalupnicza, amatorska, to nie WIEM. Prawdopodobnie smietnik...

Pozdrawiam
Marek Z.
Tak to robi mistrz....


https://www.facebook.com/people/Pawe%C5%82-Wyr%C4%99biak/100062978093154/


RE: romet regeneracja wału - Igor5678 - 22-04-2023 13:39:27

rozpołowiłem go młotkiem tak z ciekawości bo wał był smietnikiem ale chodził

mam wał 019 do regeneracji ,dzwoniłem do paru ludzi nikt nie chce tego robić wczoraj ktoś się zgodził mi spróbować zrobić jak bede miał czas do go mu zawiozę

myslałem ze nikt mi tego wału nie zregeneruje dlatego ten wał023 rozebrałem tak na próbę zeby potem zrobić tego 019 mam dostęp do prasy ale wolę zeby zrobił to ktos co się na tym zna lepiej ode mnie