Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż (/showthread.php?tid=53904)



Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Bob_Harley - 08-02-2023 23:41:28

Witam Szanownych Romeciarzy, nie wiem czy odpowiedni dział bo w sumie chodzi bardziej o sprzedaż niż kupno no ale nic. Pytanie jest następujące: czy jest sens wystawiać na aukcje części typu stare wałki rozrządu, pompy hydrauliczne, pompy oleju, gdzie z reguły one już na wiele się nie nadadzą (przynajmniej wg mnie) czy lepiej od razu na złom? Wiem że czasami da się odzyskać pewne podzespoły z wspomnianych pomp itp. i zawsze jakiś pieniądz by tam wpadł z takiej aukcji, niż zawozić to na złom za jakieś śmieszne grosze. Chciałbym poznać Waszą opinię.


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Maka_91 - 09-02-2023 00:16:21

Od czego to?


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Bob_Harley - 09-02-2023 02:07:36

Jeśli chodzi o części to głównie z traktorów jak narazie, sprzątam obecnie mocno zapuszczony warsztat


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Spaceman164 - 09-02-2023 02:07:59

Hehe To tak jak z Rometami. Wielu uważa że posiada części nadające się na złom, a jednak coś można z tego zrobić np. Gdy jest to coś rzadkiego.

Myślę, że warto wystawić na sprzedaż bo może akurat ktoś będzie szukać czego co nie jest dostępne, albo nowe cholernie drogie.


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - zaz - 09-02-2023 11:07:05

Jak cześć używana jest w bardzo dobrym stanie to warto sprzedać a jak to złom to odpuścić chyba. Chyba że znajdziesz nowe części to warto je sprzedać. Ja sam czyściłam ostatnio piwnice i jak znalazłem części nowe i używane w bardzo dobrym stanie to sprzedawałem. Takie warsztaty garaże piwnice strychy opuszczone są najlepsze


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Bob_Harley - 09-02-2023 13:11:03

wiadomo jak coś sie jeszcze nada to szkoda na złom ale bardziej mam na mysli takie graty jak przyrdzewiały wałek rozrządu który jest zapewne mocno zuzyty jesli chodzi o krzywki i czy np. komus sie to przyda bo sobie przetoczy na jakis inny wałek, czy prosto do, jak to mowi Debesta - hasioka?


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - łogór 200 - 09-02-2023 13:59:33

Jako wałek już się nie przyda komuś,ale jako materiał do jakiegoś projektu jak najbardziej tak.Cena będzie raczej złomowa. Należy przypomnieć że części silnikowe, najczęściej sa wykonane z dosyć twardych i trwałych materiałów i do takich rożnych tematów się przydają.Wystawić zawsze można,a czy się sprzeda rynek zweryfikuje.


RE: Czy jest sens wystawiać części na sprzedaż - Maka_91 - 09-02-2023 14:02:11

Myślę, że to akurat bezwartościowe. Chyba, że jako sam materiał, stal.
Ale tego akurat jest pełno
Lekko zużyte czesci to już inna sprawa. Bo czasem lepiej dać starą z dobrego materiału niż nowa nie wiadomo z czego.
Ewentualnie coś co można regenerować. Np. stare cylindry. Ale np. tłoki to już tylko na złom aluminium.