Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie (/showthread.php?tid=53761)



Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie - Morski_Szczupak - 03-12-2022 19:22:12

Czesc, ostatnio z garazu wykopalem jawe babette 225, pali od strzala ale problem jest taki ze nie ruszy z miejsca mozna gazowac do konca i nic. Jak sie odepcham z gorki do 15km/h to jedzie i zamyka licznik (no normalnie najpierw 1 potem zmienia na 2 wiec to nie problem biegow). Ma ktos pojecie o co chodzi, sczeki startu wymienione na nowe. [attachment=22178]


RE: Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie - Dawdzio - 03-12-2022 20:59:39

Na pierwszy rzut oka wydaje się, jakby po prostu silnik był już zużyty i przyszła pora na jego remont.


RE: Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie - Jędrek - 03-12-2022 23:17:55

Sprawdź czy się zęby kłowe od pierwszego biegu nie ścięły w skrzyni miałem tak w swojej stellce tylko z 2 biegiem , biegi przerzucało ale na dwójce nie ciągneło.


RE: Jawa babetta 225 (silnik ten sam co w kadecie automat tylko mam kopke) nie jedzie - Tomasso94 - 04-12-2022 00:24:29

Nie wiem czy czasem tego problemu nie tworzyły te "pierwsze" okładziny na wale... Ale tak dawno nie zaglądałem do tego silnika roll