Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka 023 problem z moca - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka 023 problem z moca (/showthread.php?tid=53676)



Motorynka 023 problem z moca - barba94 - 16-10-2022 22:49:06

witam wszystkich, przejdę odrazu do sprawy.
A więc zakupiłem motorynka w stanie krytycznym
odnowiłem ja w całości i jest "piko belo"
tak tez rozebralem silnik na pół bo byl skrecony na "sztukę"
wymieniłem w nim
wal bo był krzywy od strony magneta
łożyska
zimeringi (uszczelniacze)
kpl. sprzęgło
wszystkie uszczelki
tlok pierscienie
platynki
kondensator
olej lux 10
gaźniki aktualnie mam 3 i na każdym jest tak samo ale przejdźmy do rzeczy
zapłon ustawiony na 3mm przed gmp
platynki 0.4mm
przerwa na świecy 0.4 świeca iskra f80

i teraz problem polega na tym że do dziś motorynka była w stanie odpalić od kopa ale nie chciała jechać (oczywiscie na dotarciu)
ale jazda na jedynce to max 5km/h a na 2 mul straszny pod lekkie wzniesienie sie nie umie wdrapać na poczatku myslalem ze to wina gaznika bo zalewalo ale to po prostu byl źle ustawiony zaplon (swieca byla czarna i mokra
po ustawieniu dokladnie 3 mm przed gmp swieca jest dalej czarna ale sucha aktualnie dziś przy próbach ustawienis gaznika motorynka strzeliła w gazniku i zgasla po czym juz nie dalo sie odpalic nawet na pych po sprawdzeniu na szybko co sie stalo.
zaplon sie nie przestawil jest ok ale na swiecy zrobilo sie przebicie i iskra skacze mysle że to przez to. niestety nie m5sm innej swiecy żeby sprawdzic bo na każdej juz jest przebicie

i pytanie zostaje dalej takie dlaczego motorynka nie chce jechać cylinder jest stary ale nie ma ani 1 ryski resta praktycznie nowa
dodam że probowalem już chyba wszystkiego kupilem chinski gaznik bylo tak samo na ori jest to samo i na duelus czy jakos tak tez jest tak samo motorek nie ma praktycznie mocy i nie da die istawic wolnych obrotow bo ma strasznie malutkie
i gasnie jak gazuje w miejscu jest git
iglica istawiona na 1 od gory bo najlepiej jest
motorek tak jakby zalewa ale nie wiem do konca jak to wytlumaczyc
jak jest paliwo w wezyku motorek jest zamulony gdy zakrece kranik i paliwo sie konczy w wezyku nagle wkreca sie na obroty i zaczyna normalnie jezdzic ale dawka paliwa jest wtedy już końcowa i odkrece kranik na sekundę i juz ma mula itak w kolko gdy sie konczy paliwo w wezyki motorek az wyrywa i odkrecam i mul
probowalem juz różnych kombinacji ustawien nic dzisiaj tylko strzelilo w gazniku i zdechl ... pomoze ktos bo mecze sie juz 3 tydzien i dalej nie doszedlem co moze byc tego powodem
..


RE: Motorynka 023 problem z moca - Ryoko Yuki - 17-10-2022 00:27:19

1. zmień kondek na przerywaczu (wiem - zmieniony, ale kondki teraz to niestety loteria)
2. mień zapłon na 2mm przed GMP
3. odatkowo - jaki masz gaźnik? Jeśli oryginał i wszsytko drożne - wkręć śrubkę od mieszanki do wyczuwalnego oporu a potem odkręc równo 1,5 obrotu i wtedy próbuj!

A zanim to wszystko zrobisz - zmniejsz przerwę na świecy do jakieś 0,2 - 0,3 mm!!!! Mój Błękitek jeździ los perfektos na przerwie 0,25mm! a na większej łapie muła.


RE: Motorynka 023 problem z moca - romek - 17-10-2022 05:35:21

Jeszcze nie zaszkodzi sprawdzić czy nie wywaliło simeringu pod zapłonem jak odpalał a teraz nie chce. Ale jak piszesz o przebiciu na świecy no to jednak wypada jakaś inna wrzucić.