Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet po nieboszczyku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Romet po nieboszczyku (/showthread.php?tid=5362)



Romet po nieboszczyku - emil19990511 - 16-06-2012 17:27:16

Mam taki problem, otóż we wrześniu kupiłem Rometa 50T-1, mam zapłacone OC, mam kartę, i taki świstek z jego danymi. Nie spisałem umowy, nie ma przeglądu, i nie jest przerejestrowany. Co może mi zrobić policja, czy mogę tak jeździć i co mogę zrobić, pomocy!


RE: Romet po nieboszczyku - Semmao - 16-06-2012 17:50:10

Nie możesz jeździć motorowerem po drogach publicznych bez ważnego przeglądu i OC. Grozi Ci z tego tytułu odpowiedzialność karna. Mandat za poruszanie się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu publicznego + grzywna na rzecz funduszu gwarancyjnego (brak OC).
Poza tym nie jesteś właścicielem motoroweru w świetle prawa (brak umowy k-s) więc nie przerejestrujesz go na siebie, a policjantom nie udowodnisz, że motorower jest Twój.

Moja rada:
Jeżeli chcesz odzyskać prawo własności i zarejestrować motorowerek na siebie (a warto! drynka z papierami to nie lada łup Smile ) to najlepszym sposobem jest teraz dowiedzenie się w rodzinie tego Pana od którego motorower odkupiłeś, kto jest jego spadkobiercą i dogadaj się z nim i spiszcie umowę. Do tego będziesz też potrzebował kserokopię aktu notarialnego potwierdzającego przyjęcie dziedziczenia.


RE: Romet po nieboszczyku - emil19990511 - 18-06-2012 22:27:10

Właśnie w tym sęk, że nie wiadomo kto, może jego żona. A mogę tak: spisać umowę ,,6 lat temu'' z ŚP. właścicielem rometa na jego wnuka, a potem z wnukiem? (Jest nieletni) A ogar ma OC zapłacone, przegląd mogę zrobić w każdej chwili. I ogólnie nie mam pojęcia o kupowaniu pojazdów, nie ogarniam umów, przejerestrowywania, i jestem w tym strasznie zielony. Możesz mi pomóc?


RE: Romet po nieboszczyku - Adam - 18-06-2012 22:47:04

Ten dokument notarialny jak go nazwał Semmao nazywa się poprawnie " AKT NABYCIA SPADKU ". W tym dokumencie wyszczególnieni są wszyscy spadkobiercy po zmarłym. Osoby wymienione w tym dokumencie są właścicielami min motoroweru. Z nimi spisujesz umowę kupna sprzedaży, podpinasz odpis aktu nabycia spadku i szorujesz do US a potem do rejestacji. Bez aktu nabycia spadku umowa jest nieważna. O odpis aktu spadkobiercy mogą wystąpić do Sądu właściwego dla zamieszkania. Koszt odpisu chyba 6-12 zł za znaczki skarbowe. Jeżeli jednak rodzina nie robiła postępowania spadkowego, to założenie sprawy o " STWIERDZENIE NABYCIA SPADKU" to koszt ok 50 zł - spadkobiercy muszą złożyć wniosek do Sądu.
Najlepiej daj przeczytać tego posta rodzicom. Mam nadzieję że się uda.
Pzdr. Adam


RE: Romet po nieboszczyku - emil19990511 - 20-06-2012 21:18:10

Dziękuje Ci bardzo. Pogadam z ojcem, jak wróci z delegacji, ale to na pewno jest bezbłędny plan?


RE: Romet po nieboszczyku - fosa - 20-06-2012 21:22:29

oo emil kogo my tu mamy możesz zrobić tak jak kolega wyżej mówi albo poprostu sfałszować umowe kupna sprzedaży jak właściciel jeszcze żył ja tak samo mam z moim 2351 15 lat właściciel nie żyje ale ja odzyskam te papiery
gadaj z rodziną kto powinien go mieć w spadku Smile


RE: Romet po nieboszczyku - emil19990511 - 21-06-2012 00:03:20

Właśnie tak chciałem zrobić! To znaczy: piszę umowę ,, z nieboszczykiem'' na wnuka, a potem na mnie Tongue A reszta już z górki, oc i przegląd ogarnę, a zarejestruje go na ojca