Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Witam! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Witam! (/showthread.php?tid=53613)



Witam! - Julianowy - 22-09-2022 15:54:23

Witam Panie i Panów. Mam na imię Krzysiek, właśnie zabrałem się za przywrócenie do życia ROMET-a 2375 którym śmigałem jako dzieciak. Zakres prac -właściwie od zera: piaskowanie, lakierowanie, chromowanie, ocynk. Z pewnością znajdzie się kilka pytań Smile


RE: Witam! - wazniak96 - 22-09-2022 17:38:57

Witaj, powodzenia z renowacją! Smile

Co do chromowania to chyba lepiej szukać części w dobrym stanie. Niestety koszty usługi są ogrmone i jadąć zgodnie ze sztuką to totalnie się nie opłaca ;P


RE: Witam! - Julianowy - 22-09-2022 20:40:30

Koszt chromowania wraz z cynkowaniem to jakieś 2.000 zł - mowa oczywiście o wszystkich częściach oryginalnie będących w chromie. Miałem jeszcze zrobić szprychy, ale to na następnym komplecie kół, a tak się składa że posiadam. Lakier i wszystko potrzebne do lakierowania łącznie z epoksydem bo tak będę zabezpieczał dałem 200 zł, kanapa mam nadzieję zostanie stara bo jest w niezłym stanie -drobne nacięcie na boku, podkleję od środka zobaczymy jak będzie wyglądać. Linki cóż trzeba zakupić chińskie, bo wszystko co patrzyłem jest w opłakanym stanie. Cały koszt powinien się zamknąć w 3.000 zł. Silnik rozpołowię to zobaczę co pokarze. Chodził do końca, delikatnie ruszyłem kopniakiem (ręką) nie stoi chyba był zalany pod świecę, ale łożyska i uszczelniacze należy wymienić dla zasady Smile. Całkowity koszt zobaczymy się po zakończeniu pracy, ale to pewnie bliżej wiosny.