Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? (/showthread.php?tid=53573)



Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? - Przemas123 - 04-09-2022 22:16:00

Witam. Koledzy mam problem z Rometem Chartem od jakiegoś czasu staram się dojść do ładu po gruntownej odbudowie. Silnik robiła mi go pewna osoba z polecenia niby przeszedł kapitalny remont, założony zapłon CDI jakiś czas temu udało mi się to wszystko poskładać w całość elektryka, rama itp i pojawił sie problem mianowicie brak mocy na 3 biegu po rozgrzaniu silnika. Myślełem może że to wina gaźnika (oryginalny K60B) że np za mała dysza czy coś kupiłem cały zestaw, po założeniu dysz z przedziału 68-72 na zimnym silniku idzie jak szalony. Problem pojawia się po rozgrzaniu silnika na 2 biegu jeszcze jako tako idzie ale już na 3 biegu nie ma kto ciągnąć. Myślałem że może to wina filtra powietrza stożkowego ale bez filtra to samo a na dodatek zauważyłem że po dodaniu gazu (bez filtra powietrza) część spalin wylatuje przez gaźnik. Co może być nie tak?? Ma ktoś jakiś pomysł czy to wina np gaźnika czy może np tłok + pierścienie do wymiany? Jeśli tłok + pierścienie to co polecacie żeby zamontować ( nie mam pojęcia co założył mechanik) Pozdrawiam.


RE: Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? - Norweski Zomowiec - 05-09-2022 08:30:06

moze za wczesny zapłon


RE: Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? - elmer - 05-09-2022 09:31:53

(05-09-2022 08:30:06)Norweski Zomowiec napisał(a):  moze za wczesny zapłon

Zapłon CDI może być źle ustawiony?


RE: Problem z mocą na 3 biegu Rome Chart co za przyczyna? - Dawdzio - 05-09-2022 10:23:17

Tak.