Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Magneto skrzypi jak się nik kręci - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Magneto skrzypi jak się nik kręci (/showthread.php?tid=53555)



Magneto skrzypi jak się nik kręci - Kacper_R - 28-08-2022 00:56:30

Złożyłem Silnik i mam pewien problem natomiast podczas obracania magnetem wytwarza się skrzypienie nie wiem jak to dokładnie opisać chce dodać że jak ustawiałem zapłon takie coś nie miało miejsca dopiero po pierwszym odpaleniu z silnika wydobywa się skrzyp. Wie ktoś czym to może być spowodowane (nagrałem film ale niestety nie mogę go zamieścić)


RE: Magneto skrzypi jak się nik kręci - wazniak96 - 28-08-2022 10:27:01

1. Zamieść filmik na yt.
2. Może napiszesz o jaki silnik chodzi?
3. Zapewne magneto ociera o cewki i ot problem.


RE: Magneto skrzypi jak się nik kręci - Kacper_R - 28-08-2022 14:04:17

(28-08-2022 10:27:01)wazniak96 napisał(a):  1. Zamieść filmik na yt.
2. Może napiszesz o jaki silnik chodzi?
3. Zapewne magneto ociera o cewki i ot problem.

Silnik s38
Link do filmu https://youtube.com/shorts/9hHJz7JfE6A?feature=share


RE: Magneto skrzypi jak się nik kręci - wazniak96 - 28-08-2022 15:55:46

No trze o cewki. Widać nawet na filmiku jak magneto chodzi po ósemce. Albo skrzywiony wał albo magneto.

Możesz zdjąć magneto i cewki (tą część skierowaną w stronę magneta) pomalować flamastrem. Wtedy założyć magneto, przekręcić kilka razy i będziesz widział gdzie dokładnie trze.


RE: Magneto skrzypi jak się nik kręci - Kacper_R - 28-08-2022 23:15:53

(28-08-2022 15:55:46)wazniak96 napisał(a):  No trze o cewki. Widać nawet na filmiku jak magneto chodzi po ósemce. Albo skrzywiony wał albo magneto.

Możesz zdjąć magneto i cewki (tą część skierowaną w stronę magneta) pomalować flamastrem. Wtedy założyć magneto, przekręcić kilka razy i będziesz widział gdzie dokładnie trze.

wiesz co chyba się jednak okazało że to wał tarł o simering bo zdjąłem zapłon i kręciłem magnetem na sucho dalej tak piszczało po pierwszej dłuższej jeździe piszczenie ucichło