Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) (/showthread.php?tid=53261)



Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Majster00 - 08-05-2022 21:47:16

Witam, mam problem z ogarem 200, sprawa wygląda tak że nie chce odpalić-na początku zupełnie nic, ale po ustawieniu zapłonu miejscami było słuchać jakby coś chciał ale bardzo nie mógł, Ktoś wie oco może chodzić? PozdrawiamWink


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Spaceman164 - 08-05-2022 23:06:27

Skoro iskra jest, to może paliwo nie dopływa?


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Bob_Harley - 09-05-2022 12:28:12

Jeśli dalej nie bedzie chciał zatrybić to sugeruję użycie wiertarki do rozruchu. Przyłożyć odpowiednią nasadke do sruby na kole magnesowym (tam gdzie krzywka zaplonowa) i krecic az zacznie dymic z wydechu. Trzeba tylko uwazac bo moze sie ta sruba zaczać odkrecac, wtedy dokrecic ją i probowac dalej. Mojego sie tak udalo uruchomic, bo z kopa ani na pych nie chciał za Chiny ludowe. A teraz na zimno pali z ½ obrotu


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Majster00 - 19-05-2022 22:43:58

Wiem że trochę minęło ale dalej nic, wiertarka za wiele nie daje, czasem na pycha chwyta ale za chwilę gaśnie, już nie mam pomysł fot o może być bo wszystko jest jak powinno


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Bob_Harley - 19-05-2022 22:55:54

moze jakas zlosliwosc typu nierowna powierzchnia przylgni na cylindrze gdzie przykreca sie krociec ssący z gaznikiem? wowczas by lewe powietrze zasysał ale chyba by zagadal choc na chwile. takie cuda tez widzialem ze sie zdarzały, nie przeskoczy sie tego - trzeba krok po kroku sprawdzac wszystko i eliminowac usterki


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - Dawdzio - 20-05-2022 10:48:12

Po podlaniu paliwa pod świecę zapala?


RE: Ogar 200 nie odpala (iskra jest, zapłon ustawiony) - łogór 200 - 20-05-2022 14:34:22

Zapłon dobrze ustawiony może zwarcie gdzieś jest.Jak mówisz że wcześniej nic a po przestawieniu cos łapie.

Ustaw na żarówkę albo miernik wtedy będziesz widział co się dzieje w rożnych położeniach wału