Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z kołem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Problem z kołem (/showthread.php?tid=53173)



Problem z kołem - hamulec20 - 05-04-2022 17:26:44

Witam wszystkich, mam taki problem z przednim kołem od kadeta m780 eksportowego.
Kiedyś podczas jazd kadet tracił moc, w końcu zgasł. Odpalał ale nie jechał, więc zacząłem go pchać ale nie jechał,przenie koło stało.
Po przyprowadzeniu do domu rozebrałem koło, ślimak od licznika się kręci, Z hamulcem raczej wszystko dobrze, oś się kręci. I mam takie pytanie, ja mam kulki zamiast łożysk czy wianków w kole czy to oryginalne? Smaruje kulki, luzuje hamulec skręcam koło, pociągam i koło stoi, nawet po wyciągnięciu linki z klamki od hamulca stoi. Rozkręcam i skręcam koło kilka razy i nic nie działa. Nie wiem co mam robić,proszę o pomoc.


RE: Problem z kołem - Debesta - 05-04-2022 17:29:48

Oryginalnie. Pewnie nie dales dystansu miedzy szczekotrzymacz a piaste, zobacz czy jest jakas szczelina miedzy tymi elementami, jesli nie to masz odpowiedz.


RE: Problem z kołem - romek - 05-04-2022 19:40:51

Wianków tam nie było, były same kulki. Nie wiesz co masz robić? Kupić zestaw do przeróbki na łożysko (oś, łożyska, dystanse), tylko nie wiem jak w Kadecie, ale w Komarze otwór w piaście przedniej nie odpowiada żadnemu łożysku, ja zastosowałem między piastę a łożysko blaszki z puszki po piwie+klej do łożysk


RE: Problem z kołem - hamulec20 - 07-04-2022 22:45:27

Okazało się że nie było dystansu między osią a szczękami, koło się kręci. Dziękuję za pomoc


RE: Problem z kołem - Debesta - 08-04-2022 04:13:51

Dokladnie tak, najczestszy problem. Browar Pan mozesz postawic, jak nie czteropaka Smile


RE: Problem z kołem - hamulec20 - 08-04-2022 21:42:46

Tylko jak ja jeździłem bez tego dystansu od zakupu czyli od sierpnia 2021. I jakoś się nic nie działo.Big Grin


RE: Problem z kołem - Debesta - 09-04-2022 02:53:56

Moze sie kolo poluzowalo, albo przy demontazu Ci wypadl i nawet nie zwrociles uwagi ze nie ma.