Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 (/showthread.php?tid=52983)



Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - Filip95 - 28-01-2022 23:14:33

Czołem!

Stare sprzęty mają to do siebie, że jak raz się wpadnie w ten temat - nie ma odwrotu. Zmienia się jedynie perspektywa - dla chłopaka z podstawówki/gimnazjum pierwszy Chart był moim sztandarowym projektem, pochłaniaczem czasu oraz pieniędzy, środkiem transportu, no i potężną zajawką Big Grin Po ponad dziesięciu latach, mając do dyspozycji zupełnie inne zasoby, przekonałem się, że stara miłość nie rdzewieje Smile

Między 2009 a 2011 odbudowywałem swojego pierwszego Charta. To była ciężka przeprawa, gdyż jego stan wyjściowy był bardziej niż opłakany. Ale nie ma tego złego - dzięki tamtej odbudowie poznałem masę fajnych ludzi, zdobyłem ogrom części (o których teraz mogę sobie pomarzyć), a co najważniejsze - napisałem tonę postów na forum, z których teraz korzystam Tongue

A teraz do rzeczy!

25 września 2021 roku udało się zakupić porządną bazę do renowacji, za całkiem rozsądne jak na obecne czasy pieniądze:

https://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/67190_IMG_3756.jpg

https://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/13547_IMG_3753.jpg

Rocznik 1989, od lat 90 w jednej rodzinie, zarejestrowany i ubezpieczony. W większości w oryginale, z ogólnymi oznakami upływu czasu. Silnik posiada plombę na deklu od strony sprzęgła i wygląda na nigdy nie otwierany. Nie było iskry, ale szybko się pojawiła Smile Wszystkie błotniki na miejscu i nie połamane! Licznik wraz z obudową są. Sprzęt wesoło maźnięty na czerwono, wyposażony w owiewkę mocy Big Grin Zaczyna się dobrze... Radość z zakupu, jak widać na załączonym foto, ogromna banan

No i teraz pora na rozwikłanie nazwy wątku Huh Otóż nie jest problemem grzebanie przy czymkolwiek, gdy dysponuje się jakimś garażem, szopką, warsztatem itp. Tak też było za pierwszym razem, gdy mieszkałem w domu rodzinnym. Czas jednak leci naprzód jak szalony, przeprowadziłem się do innego miasta i aktualnie posiadam jedynie... miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej. Czy to powinno powstrzymać mnie przed zakupem? W ŻADNYM WYPADKU xD Jak to mówią, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!

https://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/30967_IMG_4295.jpg

Od czasu zakupu zdążyłem już poczynić trochę prac, które postaram się udokumentować w kolejnych postach Smile Aktualnie cały motorower został rozebrany na części pierwsze, rama oczekuje na wypiaskowanie i malowanie proszkowe, szykuję się do regeneracji przedniego zawieszenia oraz kół.

Z ciekawszych rzeczy, które zakupiłem od tamtego czasu:
-Tylne amortyzatory w bardzo dobrym stanie, chrom na sprężynach niemal idealny, białe napisy idealne;
-Bagażnik w bardzo dobrym stanie, chrom na 4+, uszy kierunków całe;
-dwa fabrycznie nowe przełączniki zespolone na lewą stronę wraz z plastikowymi klamkami;
-Fabrycznie nowy gaźnik Bing 1/14/206.

Zachęcam do obserwowania i dyskusji!

Pozdro z podziemia! Big Grin


RE: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - Debesta - 29-01-2022 00:27:46

I co, jak juz kończysz grzebanie, to pakujesz mandzur do bagażnika, czy tak sobie lezy na miejscu parkingowym, a obok pudło gratów xD ?


RE: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - Filip95 - 29-01-2022 00:49:29

No cóż, narzędzia i tak zawsze wożę w bagaju, część rupieci leży w pudle, a na najważniejsze rzeczy jest skrytka. Trzeba sobie jakoś radzić Tongue


RE: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - romek - 29-01-2022 10:02:46

Kupić Charta to dziś nie problem , gorzej żeby był kompletny. Dużo ludzi sprzedaje bo nie dzwigneli renowacji. Podziwiam za pomysł remontu w takim miejscu. Oby tylko komuś twoje zabawki nie zaczęły przeszkadzać, ludzie są porąbani zwłaszcza jak kapnie kropla oleju. W każdym razie ja sobie nie wyobrażam prac w takich warunkach Smile


RE: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - Pocieszny71 - 29-01-2022 21:05:18

Działaj! Smile
Przynajmniej ma ciepło i na głowę nie pada Wink


RE: Projekt "Podziemny" - Chart 210 by Filip95 - girondins - 31-01-2022 09:58:04

Ale fajnie. Jesteś mniej więcej w na tym samym etapie co ja i na pewno będę śledził Twoje poczynania. Mój Chart nie był taki kompletny jak Twój dlatego duuuuuużo mnie kosztowało szybkie skompletowanie wszystkich części ale teraz będzie już z górki.
Powodzenia