Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200, problem z jego pracą, cylindrem oraz tłokiem. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200, problem z jego pracą, cylindrem oraz tłokiem. (/showthread.php?tid=52959)



Ogar 200, problem z jego pracą, cylindrem oraz tłokiem. - Ogaritto1984 - 19-01-2022 01:03:43

Witam! Otóż ostatnio napotkałem taki problem że mój Ogar 200 dziwnie się zachowywał. Na zimnym odpalal od któregoś kopa np. 6-7 a wcześniej za pierwszym. Po jakiejś minutowej przejażdżce po podwórku po zgaszeniu odpalił, ale dziwnie pracował i zgasł. Później już nie udało mi się go uruchomić, nawwt po przelaniu gaźnika i wymianie świecy. Zajrzałem do cylindra bo tłok wracając z GMP ciężko chodził. Okazało się że w cylindrze znalazła się jakby woda albo coś jasnobrązowego przypominającego jakąś mieszankę nie wiadomo czego. Zdjąłem cylinder i okazało się, że tłok porysowany. Nagrzałem go bo musiałem zdjąć sworzeń i przez to dostał odbarwień.. Nie wiem co się mogło stać że w cylindrze znalazło się takie coś. Pomożecie? Cylinder w miarę dobrym stanie, żadnej rysy nie czuć pod palcem, są bardzo malutkie. Pozdrawiam.


RE: Ogar 200, problem z jego pracą, cylindrem oraz tłokiem. - Odrestaurator - 19-01-2022 01:22:54

przez filtra powietrza jedynie


RE: Ogar 200, problem z jego pracą, cylindrem oraz tłokiem. - Ogaritto1984 - 19-01-2022 10:14:51

(19-01-2022 01:22:54)Odrestaurator napisał(a):  przez filtra powietrza jedynie

Może woda się skrapla i przez tą rurę do gaźnika się dostało a potem do cylindra?