Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning (/showthread.php?tid=52866)

Strony: 1 2 3


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 22-12-2021 22:42:31

A co z głowicą? Zamówiłem Cylek z JM i wał.
Głowicą oryginał czy jakieś planowanie?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 29-12-2021 11:08:43

Dotarł też łącznik cylindra z gaźnikiem.
Wydaje mi się że srednica wew. Jest za mała bo ma 11.76mm gaznik 18mm więc konieczność będzie podtoczenia prawda?
A a jaki wymiar?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Norweski Zomowiec - 29-12-2021 13:46:59

Pokaż ten łącznik jak wygląda.

Wał możesz założyć ten tajwański "Moretti". Przeciwwagi ma od 019, co lepie wypełnia przestrzeń korbową niż duellsa, co daje większego kopa. Sam taki mam, 3 sezon przetrwał i dalej hula Wink

Tłumik od simsona zastosuj. Lepszego nie wiem, czy jest sens zakładać - jak znajdziesz gotowca rzt sp 04 lub coś pomodzić z dyfuzorem od suzuki rmx 50


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 29-12-2021 23:24:36

(29-12-2021 13:46:59)Norweski Zomowiec napisał(a):  Pokaż ten łącznik jak wygląda.

Wał możesz założyć ten tajwański "Moretti". Przeciwwagi ma od 019, co lepie wypełnia przestrzeń korbową niż duellsa, co daje większego kopa. Sam taki mam, 3 sezon przetrwał i dalej hula Wink

Tłumik od simsona zastosuj. Lepszego nie wiem, czy jest sens zakładać - jak znajdziesz gotowca rzt sp 04 lub coś pomodzić z dyfuzorem od suzuki rmx 50

Mówisz o tym wale z allegro za 89.99?
Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/wal-korbowy-romet-ogar-205-motorynka-m1-m2-m3-pony-11379668818


Tak to wyglada:




RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Spaceman164 - 30-12-2021 00:23:34

Jak ma być cylinder 4 kanałowy to wał najlepiej z łożyskiem w główce, bo kolega w Ogarze 200 miał 60/4 na oryginalnym wale i rozdupcyło mu główkę korbowodu :F Chyba, że dezamet nie osiągnie jakiś dużych obrotów na takim zestawie.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Norweski Zomowiec - 30-12-2021 00:30:51

Wał taki mam i długo działa (Wow)

czy to króciec od 4jawa.com? mam taki sam i używam



On Tobie nie wchodzi do środka, do gaźnika? odkręć śrubę i wyciągnij tą plastikowa tuleje z gaźnika. Podgrzej w gorącej wodzie, rozszerzy sę i usadź do króccu. Potem wsadz do gaznika. Jeżeli coś bedzie za grubo - papier ściernym zetrzesz trochę i usadzisz spokojnie.

Jak połamiesz tuleje (co mi się zdarzyło), to kupiłem taką zastępczą xd https://sklep.mizar.com.pl/tuleja-zawieszenia-redlicy-amazone-3888300-p-11873.html


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 30-12-2021 01:09:13

(30-12-2021 00:30:51)Norweski Zomowiec napisał(a):  Wał taki mam i długo działa (Wow)

czy to króciec od 4jawa.com? mam taki sam i używam



On Tobie nie wchodzi do środka, do gaźnika? odkręć śrubę i wyciągnij tą plastikowa tuleje z gaźnika. Podgrzej w gorącej wodzie, rozszerzy sę i usadź do króccu. Potem wsadz do gaznika. Jeżeli coś bedzie za grubo - papier ściernym zetrzesz trochę i usadzisz spokojnie.

Jak połamiesz tuleje (co mi się zdarzyło), to kupiłem taką zastępczą xd https://sklep.mizar.com.pl/tuleja-zawieszenia-redlicy-amazone-3888300-p-11873.html


Nie no wchodzi normalnie do środka tylko tak zdjęć zrobiłem, ale
Nie powinien mieć większej średnicy w srodku? Bo jak pisałem ma tylko ponad 11m a nie powinien mieć z 15mm? W dodatku jak przykładam go do cylindra do kanału to otwory nie są zlicowane na połączeniu Dodgy


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Norweski Zomowiec - 30-12-2021 01:47:00

Nie przylega 1:1, to prawda. Też miałem zgłoskę, czy to będzie dobrze działać. Jednak U MNIE nie przeszkadza to w pracy silnika. Inni też pisali, że wszystko ok


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 01-01-2022 04:05:40

(30-12-2021 01:47:00)Norweski Zomowiec napisał(a):  Nie przylega 1:1, to prawda. Też miałem zgłoskę, czy to będzie dobrze działać. Jednak U MNIE nie przeszkadza to w pracy silnika. Inni też pisali, że wszystko ok

A to spoko. Zobaczę jak to działa.
Do tego setu trzeba coś robić z głowicą czy normalnie pakuje zwykły oryginał?


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Norweski Zomowiec - 01-01-2022 18:20:11

Pewnie pasuje. Możesz DLA TUNINGU! znaleźć szkło, wodny papier ścierny/pastę zaworową. Kładziesz wszystko na szkle i głowicę ścierasz gdzieś o 1mm? nie pamiętam (poszukaj na forum). Zmniejszasz komorę spalinową = większa moc! (nie wiele , ale daje). Dla pewnego efektu robisz to samo, ale docierasz cylinder razem z głowicą, aby równo przylegały


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 05-01-2022 23:34:20

(01-01-2022 18:20:11)Norweski Zomowiec napisał(a):  Pewnie pasuje. Możesz DLA TUNINGU! znaleźć szkło, wodny papier ścierny/pastę zaworową. Kładziesz wszystko na szkle i głowicę ścierasz gdzieś o 1mm? nie pamiętam (poszukaj na forum). Zmniejszasz komorę spalinową = większa moc! (nie wiele , ale daje). Dla pewnego efektu robisz to samo, ale docierasz cylinder razem z głowicą, aby równo przylegały

Spoko. Narazie założę oryginał bez kombinacji.
Nie dawał mi spokoju ten krócieć więc popełniłem swoją wersję.




Tuleja jest na lekki wcisk i na klej do łożysk.





Pasuje idealnie i licuje się z kanałem w Cylku.:F


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - sakuu - 17-02-2022 00:00:10

Dawno nie wstawiłem fotek na jakim etapie jestem, ale ostro poszedłem do przodu Big Grin
Nie wiem jak wam się to widzi ale mi mi tak kompozycja czarny mat z chromem się bardzo podoba Tongue
(Naklejki na jak takie chciałem!)





Czekam na koła aż wrócą z zaplotu i bedzie gitara Wink

Mam mały problem z tulejkami i gumowymi izolatorkami które trzymają zbiornik od spodu. Nie miałem tego jak ho kupiłem i nie wiem czym to zastąpić? Dodgy


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - Norweski Zomowiec - 17-02-2022 00:32:07

Nawet dobrze wygląda. U siebie tą tuleje na króciec dellorto rozwierciłem wiertłem 14 (i w cylindrze). Ten tłumik do oryginalny zmd, czy chinol? zobaczysz jak to będzie jeździć.. Jakbyś wsadził tłumik od simsona od DPR z a0a1 wraz z skróceniem nóżki tłoka od strony ssania 1mm i podnieść okno wydechowe, to nawet to by jechało Wink
Jak nowy cylinder z tłokiem, to zmień jeszcze dyszę na ~65, bo może się grzać i zatrzeć


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - romek - 17-02-2022 07:17:21

Jak przeczytałem o czarnym kadecie to aż mnie zmroziło ale w sumie niegłupio wygląda.


RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning - wazniak96 - 17-02-2022 10:50:20

https://skuterdebica.hg.pl/produkt/tulejka-gumowa-zawieszenia-baku-prl/

chodzi Ci o te tulejki?