Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak usunać srebrzanke? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Jak usunać srebrzanke? (/showthread.php?tid=52865)



Jak usunać srebrzanke? - Kamils182 - 19-12-2021 11:20:39

Witam
Kupiłem wczoraj Jubilata z 1980 roku i ma niestety pomalowane kola(obrecz,szprychy i piasta), błotniki i korbe farba chyba srebrzanka. Czym to usunąć żeby nie uszkodzić powierzchni pod tą farbą???
Pozdrawiam


RE: Jak usunać srebrzanke? - romek - 19-12-2021 11:37:00

Nitro ?


Fgdjsdudj


RE: Jak usunać srebrzanke? - Paweł123 - 19-12-2021 13:41:27

Zwykła srebrzanka wczoraj z silnika schodziła mi pod wpływem samego zmywacza do hamulców. Na końcu wypoleruj watą stalową i bydzie ok


RE: Jak usunać srebrzanke? - Kamils182 - 19-12-2021 13:44:43

No tak wiec mialem resztke nitro i powiem wam ze blotniki jak nowe do tego polerka taka scierka scierna potem aluchromem i ladnie nabraly blasku Smile jutro kupie nitro i bede bawil sie z obreczami Smile
Ps. W jakim sklepie kupie welne stalowa? I czy po takich zabiegach taka welna na obreczach one nie beda lapaly nalotu rdzy ?


RE: Jak usunać srebrzanke? - romek - 19-12-2021 15:27:47

Wełna to nie wiem, ale ja kupowałem włókninę w arkuszach w sklepie lakierniczym koszt 4 zł za arkusz wielkości kartki z zeszytu a co do rdzy nie powinno , chromu raczej nie przetrzesz a pasta zawsze zabezpieczy też troche


RE: Jak usunać srebrzanke? - Dawdzio - 19-12-2021 17:10:06

Koła po czyszczeniu z rdzy chemią i wodą łapały mi lekki nalot. Spróbowałbym je później dla pewności przetrzeć tłustą szmatką, powinno wystarczyć.


RE: Jak usunać srebrzanke? - Kamils182 - 19-12-2021 21:39:26

Zdecydowalem ze wszystko wyczyszcze nitro i wyjdzie czy cos trzeba bedzie ruszac stalowa szmatka Wink poki co wydaje mi sie ze bedzie stan wzorowy ! Smile A jeszcze pytanko apropo polerowania blotnikow bez uzywanie wkretaki wiertarki jakis padow tylko papieru sciernego i tych szmatek sciernych oraz pasty na koniec jak to robiliscie? Moze ktos napisac jaki typ papieru uzywaliscie? Mam tego troche na warsztacie tzw papierki scierne na mokro ... Szukalem w necie ale srednio sie doszukalem Wink dodam ze blotniki mam w stanie perfect bez najmniejszych wgniotek co pewnie na plus przy polerce wyjdzie Wink pozdro i dzieki za odpowiedzi


RE: Jak usunać srebrzanke? - trzcinka - 20-12-2021 13:40:30

benzyna z rozpuszczalnikiem wymieszane w proporcji 1:1 dobrze się sprawdza, testowałem na jubilacie haha


RE: Jak usunać srebrzanke? - Kamils182 - 21-12-2021 22:25:38

Ok dzieki za rady czeka mnie duzo roboty zeby to usunac poki co ogarnalem przednia obrecz i zacisk hamulcowy Smile aaa i jeszcze jedno pytanie ... Jak dobiore kolor bo chce kupic troche farby z puszce ewentualnie w sprayu... Tyle ze sam kod koloru cos da ogarna mi to w odpowiednim sklepie?


RE: Jak usunać srebrzanke? - Dawdzio - 21-12-2021 22:37:37

Powinni, ale weź pod uwagę, że lakier ma już swoje lata i zapewne wyblakł od słońca.


RE: Jak usunać srebrzanke? - Kamils182 - 21-12-2021 22:59:45

Chcialbym cyknac troche przy spawach na zlozeniu i pomalowac na nowo widelec bo jest troche pocharatany oraz jakies tam wieksze rysy tez bym machną Wink ja mam ja dobrze mi sie wydaje groszkowy l76... Najlepiej jak bym dostal w puszce na pedzelek i musnac gdzieniegdzie Wink malowac calego nie bede az tak tragicznie nie jest Smile