Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart 210 by Krycho - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart 210 by Krycho (/showthread.php?tid=52754)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Romet Chart 210 by Krycho - czarnyvlog - 09-02-2022 23:13:59

ja bym tylko silnik zlożył poprawił co nie działa i śmigać Smile


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 10-02-2022 11:30:10

Też by tak szło ale ja musze mieć wszystko dopięte na ostatni guzik - w miarę moich możliwości oczywiście. Akurat do jeżdżenia to mam współczesny motorek a ten to będzie taki, żeby się nim przejechać w ciepłe słoneczne letnie dni po obiedzie w niedzielę Tongue


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 11-02-2022 16:14:16

Może ktoś zmierzyć/podać wymiary oryginalnego cięgna hamulca do Charta? Mam kilka cięgien i nie wiem które jest oryginalne a motorek w rozsypce i nie ma jak przymierzyc.


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 01-03-2022 10:26:33

Cześć.

Ostatnio by się mogło wydawać że z Chartem nic się nie dzieje ale to nieprawda. Powoli kompletuje części i dzień rozpoczęcia składania zbliża się coraz bardziej. Niby już bym mógł cos tam zacząć ale poczekam jeszcze trochę aż będę miał wszystko i zrobi się trochę cieplej. Poniżej wklejam zdjęcia tego co już mam. Dzisiaj jeszcze jadę odebrać błotniki i tłumik a na 10 kwietnia planowany jest odbiór chromowanych części. W koszykach na zdjęciu jest drobnica.
Na żywo wszystko ładnie wygląda tylko od leżenia w garażu trochę się to zakurzyło.
Udało się nawet kupić nowe obręcze 17 x 1.60 ale łatwo nie było.
















Jak pewnie zauważyliście, niektóre części mi się dublują. Zrobiłem na zapas. Po złożeniu mojego charta będą na sprzedaż gdyby ktoś coś potrzebował ale jeszcze nie teraz.

Jutro postaram się wrzucić zdjęcia błotników i wydechu. Mam nadzieję że wyjdzie dobrze Smile


RE: Romet Chart 210 by Krycho - Deecuu - 01-03-2022 19:46:10

Jeżeli przednia piasta i szczękotrzymacze były szkiełkowane a nie malowane to pasuje zabezpieczyć elementy metalowe bo może rdza szybko siąść Big Grin bardzo ładnie wszystko wygląda Big Grin


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 02-03-2022 09:42:21

(01-03-2022 19:46:10)Deecuu napisał(a):  Jeżeli przednia piasta i szczękotrzymacze były szkiełkowane a nie malowane to pasuje zabezpieczyć elementy metalowe bo może rdza szybko siąść Big Grin bardzo ładnie wszystko wygląda Big Grin

Ależ oczywiście, już mam kupiony odpowiedni lakier z utwardzaczem i wszystko będzie zabezpieczone Smile


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 07-03-2022 15:31:16

Błotniki gotowe do montażu, bębny polakierowane. Teraz się będę bawił z zaplataniem i centrowaniem kół. Zaplatanie to pikuś ale jestem ciekawy jak mi pójdzie centrowanie. W razie czego oddam do specjalisty ale najpierw sam spróbuję.








RE: Romet Chart 210 by Krycho - Douger - 09-03-2022 16:18:03

No świetnie to wygląda. Co to za lakier na bębnach?


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 10-03-2022 12:21:44

Bębny i te inne elementy zostały wyszkiełkowane i polakierowane natryskowo lakierem bezbarwnym z utwardzaczem.


RE: Romet Chart 210 by Krycho - sampras - 13-03-2022 23:18:12

Witam.

Zapowiada się piękny Chart.

Proszę podzielić się wiedzą, gdzie można kupić nowe dobre obręcze 17x1.6 i dobre szprychy pasujące do Charta. Chcę wymienić w moim.

Pozdrawiam
Witold


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 14-03-2022 11:02:13

Kupić nowe obręcze 17x1,60 jest w chwili obecnej raczej niemożliwe ale... ja znalazłem sposób.

Kupiłem całe koła na allegro

link

Jest możliwość darmowego zwrotu więc wziąłem żeby pomierzyć i sprawdzić czy wszystko pasuje, w razie czego bym oddał Smile Koła przyszły, wszystko posprawdzałem i okazało się że obręcz jest niemalże identyczna jak w charcie, jedynie po zewnętrznym wymiarze jest o 3mm szersza ale lepsze to niż obręcze 1,40. Zakupiłem na allegro nowe szprychy do Charta (można kupić) i rozplotłem kupione koła i złożyłem na nowo z moimi oryginalnymi bębnami z charta. Do tego momentu wszystko pasuje. W sobotę zawiozłem koła do wycentrowania i w środę będę miał do odbioru.
Oczywiście bębny i szprychy z zakupionych kół już sprzedałem więc odzyskałem trochę pieniędzy. Trochę mnie to kosztowało kombinowania i roboty ale mam obręcze 1.60 tak jak chciałem Smile


RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 14-03-2022 17:09:40

Teraz dopiero zauważyłem że te koła strasznie zdrożały, kupowałem je miesiąc temu i kosztowały po 198zł a teraz już 240! Ale mi się udało ufff




RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 25-03-2022 10:49:11

Wczoraj rozpocząłem w końcu składanie mojego Charta. Wczoraj miałem już nawet założone przednie koło ale musze kupić nową dentkę Confused
Jutro powinien już stać na kołach jak dobrze pójdzie.

Przydał by się tydzień urlopu to by szło na spokojnie porobić ale trzeba się cieszyć tym co jest.






RE: Romet Chart 210 by Krycho - girondins - 01-04-2022 13:33:05

W końcu nadszedł dzień, w którym Charcik został ukończony Smile Teraz zacznie się testowanie ale musi się trochę poprawić pogoda.




RE: Romet Chart 210 by Krycho - Jaca - 01-04-2022 14:59:34

Ekstra
Zawsze podobały mi się Charty i bardzo chciałem mieć

Są tak podobne do MZ ETZ 250 aż kupiłem sobie ETZtke