Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rowery by Trzcinka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Rowery by Trzcinka (/showthread.php?tid=52736)

Strony: 1 2 3 4


RE: Rowery by Trzcinka - trzcinka - 20-02-2022 17:14:35

Pora na małą aktualizacje Wink
W pierwszym tygodniu ferii wreszcie znalazłem czas by pójść do garażu i zacząłem powoli polerować chromy i składać wszystko do kupy.

Tak to wygląda na obecną chwilę Tongue



Dla porównania kilka zdjęć jak to wyglądało przedtem:



Jak widać wełna stalowa 000 + aluchrom dają doskonale rade! Na szczęście na większości elementów jest tylko powierzchowna rdza, lecz z kierownicą jest już gorzejUndecided Zobaczymy ile to wytrzyma


Natomiast mam teraz pytanie.
Czy rozbierał ktoś siodełko nowego typu? Ponieważ moje jak widać na zdjęciu poniżej moje siodło ma bardzo pokrzywioną rame ale ładne poszycie, natomiast mam inne siodełko z dobrą ramą, ale słabym obiciem. Jak to wygląda z tym rozbieraniem? Podzieli się ktoś spostrzeżeniami



RE: Rowery by Trzcinka - KadetDezamet023 - 20-02-2022 19:25:11

Siodełko można naprostować , ja swoje prostowałem i do teraz jest ok, a wcześniej całe było przechylone w bok.


RE: Rowery by Trzcinka - trzcinka - 20-02-2022 20:20:24

Prostowałes bez demontażu? Bo nie wiem czy na zdjęciu widać ale ono jest krzywe w każdej osi. Więc nie wiem jak to wyprostować


RE: Rowery by Trzcinka - KadetDezamet023 - 20-02-2022 20:28:20

Nie no z demontażem, rozebrałem całe siodło. Prostowałem chyba młotkiem, nie pamiętam dokładnie.


RE: Rowery by Trzcinka - trzcinka - 21-02-2022 00:37:38

No i jak je rozmontowales? Jak wygląda z demontażem tych przednich hakow??


RE: Rowery by Trzcinka - KadetDezamet023 - 21-02-2022 20:55:07

Których haków? Ja rozbieralem tak że odkręcasz narzędziówki i te śruby co są od góry, i stelaż się odkręca od sprężyn, sprężyny można normalnie wykręcić z siodełka. Jarzmo rozbieramy odkręcając śrubę i wyjmując jego części(chyba jest jarzmo i 4 takie części do niego z tego co pamiętam) kolejność cześci sobie zapamiętaj, żeby wiedzieć jak złożyć. Jeszcze trzeba wyciągnąć stelaż z poszycia z przodu,chyba po prostu trzeba to ścisnąć i wyjdzie. (nie jestem pewny co do tego niestety)


RE: Rowery by Trzcinka - trzcinka - 21-02-2022 23:49:46

Właśnie chodzi mi o ten zaczep z poszycia