Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Luzy w suporcie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Luzy w suporcie (/showthread.php?tid=52719)



Luzy w suporcie - JackTheVip - 22-10-2021 06:03:41

Moja mufa suportu, jak przystało na PRL, nie posiada gwintu, ma miski wciskane/wbijane.
I tu pojawia się problem:
Nijak nie umiem na dłuższą metę usunąć luzów w suporcie!

Przyznaję, uparłem się, że oś suportu ma być na kwadrat (jakbym miał dodatkowo jeszcze walczyć z klinami, to pewnie bym osiwiał).

Czy ktoś umie mi doradzić, co zrobić, by tych luzów na dłuższą metę nie było?
POPROSZĘ O POMOC.


RE: Luzy w suporcie - Wojtasik - 30-10-2021 14:44:27

Widzisz w "klinowym" był system podkładek w formie kontr zacisków i się trzymało, a w starszych typach były gwinty w mufach i się wkręcało i też było Wink Zastosowanie kwadratu na mufie bez gwintu to jak zamontować na wcisk ? Ciężko zastosować nowe - współczesne rozwiązanie w starym tego typu sprzęcie. Podrowerek Smile PS. Trzeba byłoby mocno ingerować mechanicznie w sensie gwintowania mufy i zastosowania wkładu suportu wkręcanego na kwadrat (inne droższe octalinki, bsa, isis etc. pomijam, bo cena to już prawie rower Smile )


RE: Luzy w suporcie - KadetDezamet023 - 30-10-2021 19:18:47

Ja mam w wigry suport nieodkrecany pewno od fabryki i chodzi. Dlatego nie mam zamiaru otwierać póki chodzi, luzów też nie mam


RE: Luzy w suporcie - JackTheVip - 01-11-2021 00:24:53

Nie nie...
Tu jest ten sam system (foto).


RE: Luzy w suporcie - w0jta5 - 02-11-2021 09:35:28

(22-10-2021 06:03:41)JackTheVip napisał(a):  Moja mufa suportu, jak przystało na PRL, nie posiada gwintu, ma miski wciskane/wbijane.
I tu pojawia się problem:
Nijak nie umiem na dłuższą metę usunąć luzów w suporcie!

Przyznaję, uparłem się, że oś suportu ma być na kwadrat (jakbym miał dodatkowo jeszcze walczyć z klinami, to pewnie bym osiwiał).

Czy ktoś umie mi doradzić, co zrobić, by tych luzów na dłuższą metę nie było?
POPROSZĘ O POMOC.
Może nakrętkę kontrującą masz uszkodzoną/przeciągniętą na gwincie? Mam podobny przypadek w obsługiwanym przeze mnie rowerze i muszę poszukać nowego suportu.


(30-10-2021 19:18:47)KadetDezamet023 napisał(a):  Ja mam w wigry suport nieodkrecany pewno od fabryki i chodzi. Dlatego nie mam zamiaru otwierać póki chodzi, luzów też nie mam
Właśnie dla tego, że działa należy go rozebrać, wymyć, przesmarować, złożyć i mieć spokój na kolejne kilkanaście lat.


RE: Luzy w suporcie - Wojtasik - 02-11-2021 15:55:53

(01-11-2021 00:24:53)JackTheVip napisał(a):  Nie nie...
Tu jest ten sam system (foto).
To jak jest nowy to może brakuje gwintu (a mufa z kolei jest za krótka ?) na suporcie skoro nie można dociągnąć. Nie miałem jeszcze takiego patentu przyznam, ale rozwiązanie wydaje się ciekawe Smile