Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" (/showthread.php?tid=52655)



Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Thomassino - 28-09-2021 21:30:37

Cześć koledzy...

Podejrzewając że mój oryginalny gaźnik od s38 już jest na skraju życia postanowiłem zainwestować kilka zylionów na nowy gaźnik.
Wybór padł na gaźnik k60b bo stosunkowo były o nim pozytywne opinie + większa moc Romecika.
Dziś przyszło to cudo myśli technicznej CCCP i zamontowałem na maszynie.
Po podaniu paliwa zaczęło się lać z każdej możliwej dziury czy uszczelki w tym gaźniku.
Odkręciłem do i podociągałem wszystkie śrubki, wycieki jak by w 95% ustały, teraz się tylko sączyło.
Zostawiłem taki i zacząłem stroić, na początku wkręciłem śrubę od mieszanki a następnie wykręciłem ją o 2 obroty.
Śrubę od przepustnicy regulowałem na oko...
Przyszła pora na pierwsze uruchomienie i tak załączam ssanie kopię... kopię i nic.
Przepompowałem pompką paliwo i zalało mi całe kartery, więc paliwo już jest ok.
Kopię dalej i nic kręcę manetką od gazu i dalej nic.
Dopiero jak załączyłem ssanie i trzymałem je ciągle palcem dodatkowo dodając gazu odpalił.
Silnik WYŁ !!! a ja zacząłem dostrajać najpierw mieszanka potem przepustnica.
Niby już było wszystko wyregulowane ale jak chwilę pochodził na "wolnych" to gasł.
Ponowne odpalenie nastąpiło po 2-3 kopnięciach i znów regulacja.
W efekcie już na mega rozgrzanym silniku nie dało sie ustawić wolnych obrotów a po dodaniu gazu i odpuszczeniu trzymał obroty jeszcze ze 3 sekundy (MASAKRA).
Jest jakiś patent by wyregulować ten gaźnik???


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Norweski Zomowiec - 28-09-2021 22:19:57

A czy ten gaźnik jest produkcji radzieckiej/rosyjskiej, czy kupiłeś chińską kopie?


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Thomassino - 28-09-2021 23:15:49

Dałem 80zł z filtrem powietrza tak że stawiam na Chińczyka...


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - KOMBI - 29-09-2021 00:01:24

a no widzisz ten chiński chłam to taki jest. lepiej już doinwestować w zwykły gm12f i mieć spokój.


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Thomassino - 29-09-2021 00:17:48

Czyli kasa w błoto... totalnie to przekreślać czy istnieje jakaś szansa nadziei na poprawna pracę ?


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Debesta - 29-09-2021 00:30:33

Bylo przeczytać kilka tematów na forum, non stop co jakis czas jest walkowane o k60b ze tylko oryginal działa. I to nie jest ze akurat trafiłeś slaby egzemplarz, tylko każdy chińczyk k60b nie uruchamia silnika w poprawny sposób. Chodź i tak u Ciebie dobrze bo silnik odpalił, u mnie żadnych efektów nie bylo po kopsnij i pchaniu. Masz dwie opcje, albo go do hoboka, albo odeslac za zwrot siana, puki sie nie zniszczył (pękające pokrywki przepustnicy).


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - KOMBI - 29-09-2021 00:35:14

to w ogóle legalne? w sensie sprzedaż chińskich k60b. skoro każdy mówi że nie działają to czemu jeszcze nikt nie zgłaszał do allegro (bo w większości z tamtąd pochodzą te gaźniki) że to czysty scam i powinni ściągać te oferty. ale oczywiście trzeba zarobić na niewiedzy.


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Thomassino - 29-09-2021 00:48:47

Jutro skontaktuję się ze sprzedającym i firmą wilmat.pl skąd pochodzi owy gaźnik.
Co do oryginalności to raczej byłem przekonany że kupuje oryginał bo sprzedawany jest pod tą nazwą a nie pod inną.

Lipa... dam znać na czym to stanęło.

Pozdro i dziękuje za zainteresowanie.


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Odrestaurator - 29-09-2021 01:18:34

przeniosłem wątek do odpowiedniego działu
a co do tematu to z tego co wiem nowe k60b to tylko china, oryginały skończyły się razem z zsrr
dobry oryginalny rometowski gaźnik wystarcza


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Norweski Zomowiec - 29-09-2021 08:34:01

Czasem się pojawia na olx. Ale z taką cena, że lepiej zakupić dellorto 14.12l jak ja zrobiłem i nie żałuje


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Debesta - 29-09-2021 11:13:42

Na ukrainie da sie kupić nowke za psie pieniqdze.


RE: Czy to w ogóle da się wyregulować "gaźnik k60b" - Thomassino - 10-11-2021 02:10:49

Odesłałem do sprzedającego, opisując to co powyżej, zwrot pieniędzy bez problemu...