Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Opony kenda - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Opony kenda (/showthread.php?tid=52522)



Opony kenda - zaz - 27-08-2021 16:56:30

Co myślicie o oponach firmy kenda Jest to dobry produkt ?

https://allegro.pl/oferta/opona-kenda-24-x-1-75-k924-e-bike-47-507-10723178701

https://allegro.pl/oferta/opona-24-x-1-75-kenda-k-123-10754551957

Myślałem też nad marką continental oraz michelin czy to ma sens pakować opony za komplet 100 zł do rowerów zabytkowych. Az tak dużo to nie jeżdżę a jak już jadę to jazda po mieście czasem do lasu pojeździć po leśnych ścieżkach


RE: Opony kenda - Debesta - 27-08-2021 21:46:28

Kenda ogólnie jest to dobra firma ogumieniowa, nie tylko w kontekście opon do rowerów.


RE: Opony kenda - Puszczyk - 22-11-2021 02:26:01

To opony nylonowe, więc szybko się zetrą w porównaniu do gumowych. Widzę to wyraźnie po tym jak nylony brudzą mi ścianę, a dobre gumowce Continentala i Schwalbe nie.
Może się trafić model, który źle trzyma się drogi. Ja do Jubilata dałem bardzo uniwersalne CST Acimut AC116 Sokoto i są ok. Nie wiem ile wytrzymają, ale rower służy mi na dojazdy do roboty, więc jak mi padną to kupię lepsze (bo teraz już wiem, że warto) i tyle. Wink

Jeśli wiesz, że rower z tobą pobędzie i będziesz na nim sporo jeździć to kup dobre gumy (bo to też twoje bezpieczeństwo). Np. Continental Ride Tour. Naprawdę spoko opona i do lasu i na miasto (mnóstwo wypożyczalni na nich leci, a oni skąpią na wymianach rzeczy). I pakowałbym najtłustszą jaką zmieścisz pod błotnik. Komfort rośnie. Smile


RE: Opony kenda - wazniak96 - 22-11-2021 09:09:55

Pracowałem na wypożyczalni rowerów i nowe rowerki przyszły mi na gumach kendy i schwalbe. Te kendy co niektóre były zjechane juz po pierwszym sezonie (jak się młokosy dorwały do nowych górali to wiadomo, że non stop hamowanko z piskiem opony). Schwalbe z tego co wiem to jeżdzą dalej oryginalne. Fakt faktem te Kendy lepiej się trzymają asfaltu w czasie deszczu (sam mam na prywatnym - jest w pytkę).

Opony CST montowaliśmy już na zmianę. Te z dodatkową wkładką antyprzebiciową były spox. Świetnie się sprawdzały w środowisku gdzie pełno porozbijanych butelek. Nie widziałem też żeby się tak szybko zużywały (Kenda to był ewenement). CST były też oryginalnie na damkach. Chyba parę sztuk wymieniałem po 3 czy 4 latach bo były popękane ale mogło się zdarzyć, że w czasie zimowania stały na flaku (przy 200 rowerach nie ogarniesz..) ;P


RE: Opony kenda - Pjoter (Kawaler) - 22-11-2021 18:13:06

Osobiście zakupiłem oponki Mitas i zadowolony jestem.


RE: Opony kenda - Pinio - 22-11-2021 23:38:25

(22-11-2021 02:26:01)Puszczyk napisał(a):  I pakowałbym najtłustszą jaką zmieścisz pod błotnik. Komfort rośnie. Smile

Opory też rosną Tongue Ja bym został przy klasycznych 24x1,75 no ale zalezy od warunków użytkowania


RE: Opony kenda - trzcinka - 23-11-2021 20:04:06

Kurcze ale teraz mam blender w głowie. Jakie te oponki sobie wziąć haha