Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problemy z prądem - Komar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Problemy z prądem - Komar (/showthread.php?tid=52519)



Problemy z prądem - Komar - Papryka11 - 27-08-2021 03:43:35

Cześć,
Mam problem z prądem w komarze. Rok temu zacząłem remont silnika i całej reszty, po złożeniu prąd był tam gdzie powinien z mocną iskrą. Po półrocznej przerwie od grzebania przy komarze prąd jak i iskra zniknęły. Wymieniłem kabel WN, fajkę, a także kondensator i platynki. Finał jest taki, że:
-nie mam prądu w kablu WN czyli nie ma też iskry
-mam prąd w złączu od świateł etc
-Nie wiem jakim cudem pojawił się prąd w wyjściu od "gaszenia"
Czy ktoś może mi proszę podpowiedzieć co powinienem zrobić, albo może jest ktoś z Łodzi i chciałby mi z tym pomóc. Ja już powoli tracę cierpliwość do tej maszyny, a mimo wszystko chciałbym się nią przejechać.

Pozdrawiam ?


RE: Problemy z prądem - Komar - klapol22 - 27-08-2021 10:55:15

Może wymiana cewki zapłonowej na inna bądź nowa. Ewentualnie jak masz inny kompletny zaplon to wymień cały na inny i zobacz wtedy jak joe to nowa cewka zapłonowa


RE: Problemy z prądem - Komar - KOMBI - 27-08-2021 11:38:28

może masz gdzieś przebiće?


RE: Problemy z prądem - Komar - Papryka11 - 27-08-2021 11:41:57

W sensie ten prąd w przewodzie od gaszenia to rozumiem od przebicia może pochodzić. Spróbuję w takim razie zamówić jeszcze cewkę w przyszłym tyg i coś pogrzebać. Chociaż nie ukrywam że naprawdę przydałaby się osoba która zerknelaby na to czy wgl warto jeszcze grzebać przy tym magneto


RE: Problemy z prądem - Komar - klapol22 - 27-08-2021 14:17:10

Ja straciłem w ogarze prąd nie chciał odpalić bo ścięło klin . Włożony nowy klin wału i odpalił


RE: Problemy z prądem - Komar - wazniak96 - 27-08-2021 14:40:38

Wypnij całą instalację od silnika to się dowiesz czy nie ma przebicia w instalacji. Możesz też zobaczyć czy kabel od gaszenia z iskrownika się nie przetarł/urwał i gdzieś nie masuje. Do zweryfikowania także, czy nie ma przebicia przy rozwartych platynkach.

Kdyby klin był ścięty to nie byłoby też prądu na światła??


RE: Problemy z prądem - Komar - Bartoszek00 - 03-09-2021 11:26:01

W niebieskim przewodzie idącym do lampy od cewki zapłonowej będzie napięcie bo to koniec cewki WN , a ta jest swoistym transformatorem i podzielona jest na dwa uzwojenia , grubsze i cieńsze. To właśnie z tego grubszego wychodzi przewod niebieski i tam indukuje się napięcie, tam też po podaniu masy ( ze stacyjki w lampie ) wygaszamy Motor poprzez zwarcie cewki i prąd przestaje się indukować. Z tamtad też idzie przewod na platynki które praca tej cewki sterują.

Warto sprawdzić czy sprężyny mloteczka są dobrze odizolowane od mosiężnej oski ( czy nie brak podkładek ebonitowych) . Sprawdzić czy sprężyny mloteczkacwlozone w otwory w kowadelku nie dotykają odizolowanej jego części i czy same kowadelko nie ma luzów na nicie .
O sprawdzaniu styków i szczeliny pomiędzy kowadelkiem a mloteczkiem nie muszę chyba pisać. ?