Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? (/showthread.php?tid=52475)



Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - Zmotoryzowanyyy - 17-08-2021 13:59:46

Witam, nadszedł czas remontu mojego Wigry, ale najpierw trochę historii.

Rower jest pamiątką po dziadku a także od niego zaczęła się moja przygoda z Rometami, więc jest dla mnie ważny. W 2017 roku około kwietnia – maja zdjąłem go z strychu nad pomieszczeniem gospodarczym wisiał przez 17 lat i po tylu latach ujrzał światło dzienne (niestety nie mam żadnych zdjęć z tego dnia). Rower porządnie umyłem po czym nabrał jakby blasku. Był praktycznie w całości kompletny brakował mu tylko lewego pedała. Kupiłem mu nowe dętki oraz oponę na tył z racji iż była kiepska, przednia jako tako. Po tym wyjechał na drogi w między czasie wystąpił problem z tylnym kołem mianowicie zaczęło przepuszczać nie znający się kompletnie na tym kupiłem nowe koło a wystarczyło wymienić środek piasty. Później jeździł bez większych awarii do 2020 roku.

W 2020 roku rower pękł

prawdopodobnie stało się to na wskutek osłabienia ramy poprzez nie przyspawania mocowania błotnika, stopki które odleciało.
Więc zapadła decyzja o remoncie która miała być o wiele wcześniej.

Przed rozbiórką


Po rozbiórce


Podczas odkręcania bagażnika blaszka pękła.


Moje pytania:
1. Jaki to model? Na ramie wybite 77 więc to chyba rocznik


2. Był bym bardzo wdzięczny za podesłanie zdjęcia takiego roweru w oryginale.
3. Ramę pospawać po malowaniu? czy przed? Czy może lepiej będzie wymienić cały tył z innego roweru?
4. Zabespieczać przed piaskowaniem główkę ramy i suport w środku? co do tego celu użyć?

Ps. przepraszam jeśli jakieś pytania są głupie bo jest to moja pierwsza taka renowacja.

cdn.


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - łogór 200 - 17-08-2021 14:20:19

Szczerze to nie warto ratować tego roweru chyba ze naprawdę masz jakiś mega sentyment do niego to jako tako ogarnąć pospawać złożyć do kupy i zostawić jak jest


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - Wojtasik - 17-08-2021 15:21:05

Kompletny rozpad i to w trzech już miejscach !!! Wymienić cały tył z innego roweru ? Stracisz numer to już lepiej całą nową/starą ramę zdobyć i przełożyć bebechy ? Powodzenia w dalszych losach zamysłu doprowadzania do stanu używalności Wink


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - zaz - 17-08-2021 16:56:12

Ja bym kupił ramę z lat 70 i wszystko po przekładał


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - Zmotoryzowanyyy - 17-08-2021 17:41:15

Sentyment daje tą motywację do zrobienia go. Po za tym na przestrzeni lat zgromadziłem połowę części w lepszym stanie.


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - Pjoter (Kawaler) - 17-08-2021 19:27:18

Pewnie jak masz możliwości to spawaj i ciesz się fajnym kultowym rowerem Smile

Edit: Skoro nagromadziłeś części to czy przypadkiem, nie masz czasem bagażnika chromowanego w ładnym stanie>?<


RE: Romet Wigry? 2? 3? a może inny? - BartekPRL - 18-08-2021 10:28:58

(17-08-2021 19:27:18)Pjoter (Kawaler) napisał(a):  Pewnie jak masz możliwości to spawaj i ciesz się fajnym kultowym rowerem Smile

Edit: Skoro nagromadziłeś części to czy przypadkiem, nie masz czasem bagażnika chromowanego w ładnym stanie>?<

Ja mam . W BDB stanie