Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych (/showthread.php?tid=52403)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Spaceman164 - 20-10-2021 20:24:07

No niestety Ci brakuje, powinien być tam taki odbojnik?? takie małe coś, żeby zatrzymywać centralke. Pokażę w moim Ogarze.



Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 20-10-2021 21:32:38

Dzięki wielkie. Ten "dynks" jest przykrecany, czy przyspawany? Mam tam dziure jakby do przykrecenia tego odbojnika.
O co z przodu opiera się stopa jak mopik stoi?
W sumie wszystko poza stopką centralną w ramię mam ogarnięte (pospawane). Zrobię jeszcze porządek z centralką i jadę z blachami do piachu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Spaceman164 - 20-10-2021 21:38:57

ten "dynks" taki hehe jest przyspawany, nad nim jest ta dziurka, nie wiem do czego służy, a stopka jak Ogar stoi opiera się o ten kawałek stali wygięty jakby, widać go na twoim zdjęciu:

Tylko po założeniu centralki sprawdź sobie jak Ogar stoi bo często ten kawałek stali jest wyrobiony i tylne koło zamiast wisieć w powietrzu jest oparte o ziemie, dlatego bo dużo osób nie potrafi oprzeć motocykla na centralce bo robią coś takiego, że ciągną motor za kierownice i nagle cała masa w sekunde jest przenoszona na centralke, no to nie dziwota, że się łamało... Pod siedzeniem jest kawałek bagażnika i chwyta się za niego i stawia się motor na stopce deliktanie, nawet WSK miała specjalny taki uchwyt metalowy.

Znalazłem na którymś zdjęciu Ogara jak ta centralka wygląda, może nie widać najlepiej, ale myślę że już wiesz jak to wygląda:

Ale jak tak patrzę to ten kawałek metalu co ogranicza stopkę jest chyba odwrotnie założony, tak jakby ktoś to przyspawał na nowo bo był urwany?? tak samo ten wałek z otworem na oś centralki jakiś taki gruby i krzywo dospawany.

Więc albo mi się zdaję, albo nieźle się ktoś bawił z tą twoją ramą...


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Debesta - 20-10-2021 22:00:17

Przecież to on sie bawił sie z tq rama spawalniczq.


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 20-10-2021 22:24:21

Na fotkach jest stan sprzed mojego spawania. Rurka na stopę jest na fabrycznych spawach, wyrwana i zgubiona jest rurka w którą montuje się stopę hamulca. Kontownik mocowania podnóżków chyba był spawany, choć sprawy wyglądają bardzo profi w porownaniu do pozostalych "smarków". Nie babrałbym się tyle, gdyby nie kwit na ramę.
Dzięki za pomoc, każda wskazówka na wagę złota .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Ryuuk - 20-10-2021 23:40:33

Fajny, warto robić.


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 21-10-2021 09:50:21

Mocowanie stopek jest w dobrą stronę, ale brakuje takiego małego kątownika. Czyli jeszcze chwila rzeźbienia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Spaceman164 - 21-10-2021 16:06:08

Chodziło mi o to:

Porównaj sobie moje zdjęcie z twoim, twoja rama jest do góry nogami i ma tak samo ten kawałek metalu, a skoro rama leży na plecach to powinno być odwrotnie widać. Ale to raczej nie ma znaczenia, będzie spełniało swoje zadanie tak czy tak.


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 21-10-2021 22:07:01

Widziałem właśnie i w Twojej faktycznie wyglada jakby było na odwrót, w ramie ze zdjęcia które wstawiłem, jest tak jak w mojej, więc sam już nie wiem, ale to w sumie nie ważne. Nie mam zajęcia na 100%fabryka, więc ważne żeby swoje zadanie spełniło. Stopkę centralną przypasuję żeby prosto stał i żeby nic nie opierało o koło/Silnik. Chciałbym się sprężyć i wiosną już na nim śmigać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 25-10-2021 20:22:07

W końcu stoi na stopie, bez kombinacji i podpierania. Nie myślałem że aż tyle zabawy z tym będzie. Byłby koniec spawania, ale skończyła się szpula w migomacie i jeszcze odbiornik stopki centralnej muszę dospawać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 03-12-2021 11:26:51

Pytanie o lakier. Ogar jest z 86r, lakier będzie L76 z palety fiata? Czy jednak inny? Nie mam do porównania, a ze zdjęć L76 wydaje się za bardzo "fluo".

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - dimmus - 12-01-2022 15:32:15

W przyszłym tygodniu w końcu jestem umówiony na zawiezienie gratów do piaskowania. Dzisiaj jeszcze rozbierałem lagi i pojawił się problem. Jedna wyszła bez sprężyny, macie jakiś patent na wykręcenie sprężyny z widelca?

Jedna laga jest trochę skorodowana w dolnej części i zastanawiam się czy montować spowrotem tak jak jest, czy jednak szukać nowych.


Jaki jest patent na wyciągnięcie tulejek z wnętrza widelca?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - wazniak96 - 12-01-2022 15:56:31

https://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=51782
Tutaj masz co i jak od naszego forumowego specjalisty Joozka Tongue


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Norweski Zomowiec - 12-01-2022 17:41:03

Jeśli została sprężyna w zawieszeniu - wkręć lage i ciągnij.


RE: Moje boje, Ogar 200 - dla wytrwałych - Debesta - 12-01-2022 17:47:15

No właśnie tak to nie działa. Joozek gdzieś pisał o tym, żeby użyć zeszlifowanego prętu zbrojeniowego chyba 12mm.