Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? (/showthread.php?tid=52284)



Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Zmotoryzowanyyy - 30-06-2021 16:20:33

Witam!
Zasyfiło mi olejem pokrywę pod zapłonem. Czy to simering? jeśli tak to wyciekiem jest mieszanka? Coś innego?


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - łogór 200 - 30-06-2021 16:45:11

Jeśli tam gdzie iskrownik to mieszanka ewentualnie olej że skrzyni jak drugi też walnięty albo ciągnie między karterami.Jak ten simmering pod zębatka to ze skrzyni


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - arturwietnamczyk - 30-06-2021 16:45:18

Simmering na wałku zdawczym lub ten w pokrywie oraz oring w kanale olejowym nad walkiem zdawczym.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Zmotoryzowanyyy - 30-06-2021 18:35:49

Na początku myślałem, że to od zapłonu bo pod spodem na uszczelce wisiały krople, lecz teraz po tym wpisie
(30-06-2021 16:45:18)arturwietnamczyk napisał(a):  Simmering na wałku zdawczym lub ten w pokrywie oraz oring w kanale olejowym nad walkiem zdawczym.
zobaczyłem te na wałku zdawczym i ten w pokrywie jest zalepiony w brudzie, pewnie on.

I jeszcze pytanie.
Gdzie się znajduje oring w kanale olejowym? czy to tam gdzie wałek startera?
Jak zrobię kilka kilometrów zanim rozbiorę to chyba nic się nie stanie?


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Debesta - 30-06-2021 19:52:43

Nie sie nie stanie sie. Oring jest właśnie tam gdzie kopnik, nie da sie go wymienić bez pomówienia.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - arturwietnamczyk - 01-07-2021 11:10:31

Chodzi mi to ten co jest wyżej, dociska go pokrywa silnika, jest on zaraz obok górnego otworu mocowania pokrywy silnika.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Debesta - 01-07-2021 14:05:16

Tam jakis oring idzie? Wyślij Pan zdjęcie.

A nie dobra, popieprzylo mi sie z 205... Oring walka startera da sie wymienic bez polowienia, a oring w kanale olejowym jest wlasniew tym przetoczebiue siedzi i dociska go pokrywa. Jest jeszcze jeden oring, uszczelniajacy popychacz sprzegla, by olej ktory dodtaje fo pokrywy nie wyciekal. Znajduje sie on za lozyskiem pokrywy i blaszka. Bardzo mozliwe ze to on jest winny. Jak to rozbierzesz, to najlepiej pojechac z nim, pokrywa i pokpychsczem do hurtowni ktora takie rzeczy sprzedaje, zeby cos dobrali podobnego, bo on fabrycznie ma owalny przekroj.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - łogór 200 - 01-07-2021 15:23:29

uguem to co by tam nie robił to zaraz i się tak będzie lało. Przeciętnie rzecz biorąc to ten typ tak juz ma.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Debesta - 01-07-2021 19:42:51

To prawda, ale jak to powiedziając na dzień dzisiejszy zrobione to tu tego pojezdzone.


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - Quake96 - 01-07-2021 20:03:23

(01-07-2021 15:23:29)łogór 200 napisał(a):  uguem to co by tam nie robił to zaraz i się tak będzie lało. Przeciętnie rzecz biorąc to ten typ tak juz ma.

Ale ty pierniczysz... Jak wali mu olejem spod simmeringu to wystarczy go wymienić i nic zaraz się nie będzie lało. Ogólnie jak wszystko jest dobrze zrobione to nic się spod kapy lać nie będzie ani teraz ani zaraz. Jedyne newralgiczne miejsce w którym silnik się ledwie "spoci" to wałek kopniaka. Tam jest ta blaszka i oring, ale to szybko się rozcieka. Wystarczy dać simmering od wewnątrz karteru, albo olać temat, bo tam ledwie kropelka oleju się czasem pojawi. Wiem, mam tak u siebie i olejem mi nigdzie nie rzyga Wink


RE: Romet Ogar 200 - zasyfiona pokrywa, simering? - łogór 200 - 02-07-2021 09:52:26

(01-07-2021 20:03:23)Quake96 napisał(a):  
(01-07-2021 15:23:29)łogór 200 napisał(a):  uguem to co by tam nie robił to zaraz i się tak będzie lało. Przeciętnie rzecz biorąc to ten typ tak juz ma.

Ale ty pierniczysz... Jak wali mu olejem spod simmeringu to wystarczy go wymienić i nic zaraz się nie będzie lało. Ogólnie jak wszystko jest dobrze zrobione to nic się spod kapy lać nie będzie ani teraz ani zaraz. Jedyne newralgiczne miejsce w którym silnik się ledwie "spoci" to wałek kopniaka. Tam jest ta blaszka i oring, ale to szybko się rozcieka. Wystarczy dać simmering od wewnątrz karteru, albo olać temat, bo tam ledwie kropelka oleju się czasem pojawi. Wiem, mam tak u siebie i olejem mi nigdzie nie rzyga Wink

Simmering owszem należy wymienić. Mi bardziej chodziło że pomimo wymiany wszystkich uszczelnień to tam zawsze coś się poci albo jakaś kropelka spadnie i nie będzie tam idealnie sucho jak w simsonku np. gdzie jak sie wszystko powymienia a miejsca uszczelnień nie są powycierane to jest suchutko jak pieprz.