Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! (/showthread.php?tid=5218)



Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - arasszymaras - 09-06-2012 01:19:26

Witam. Wpadłem na głupi pomysł. Czy dało by się przerobić Komara w taki sposób aby do ramy wszedł silnik z SHL 175 ? Co zrobić żeby był sprawny tylni hamulec ? Ile może kosztować cała robocizna ?
Czekam na wasze odpowiedzi ! Smile


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - rowler - 09-06-2012 02:31:40

tylni hamulec to razem z kołem od wsk lub shl bym założył, oczywiście wzmocnienia ramy, najbardziej to od dołu


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - arasszymaras - 10-06-2012 02:12:35

A w których miejscach wzmocnić ramę i czy koło z WSK'i weszło by do Komarka ?
I czy trzeba przerabiać uchwyty do silnika ?


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - Vladimir - 10-06-2012 09:36:15

Przede wszystkim na pewno poprzeczka między główką ramy a siedzeniem. No i przedłużanie też.


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - arasszymaras - 10-06-2012 14:25:17

A koło od WSK'i weszło by do Komara ?


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - Rudy - 10-06-2012 17:18:35

Nawet jak by od wsk nie weszło to przecież rometowskie hamulce nie są takie złe ;D Dadzą radę , a i ile waży ten silnik bo jak więcej jak 20 kg to musisz wzmocnienia robić Undecided


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - rowler - 10-06-2012 19:18:18

tak czy tak wzmocnienie pod 175 ccm musi być , hamulce rometowskie nie dadzą rady przy większej prędkości, także od wsk bym brał, powinno wejść


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - arasszymaras - 10-06-2012 21:43:31

Nieeee, przecież jak założe koło od Rometa to nie będzie hamulca no bo zębatka jest po innej stronie i hamulec też po innej.


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - wojtekr35 - 10-06-2012 21:48:25

No to koło zamontujesz druga stroną, żeby zębatka była po prawej stronie Smile


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - arasszymaras - 10-06-2012 22:02:01

To wtedy hamulca nie będzie, a musi być Smile


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - rowler - 10-06-2012 22:25:00

no kur.., przecież założysz koło od wsk i bedzie gites z czym masz problem? powinno pasować bez wiekszego problemu, hamulec, zebatka, wszystko jest na swoim miejscu, zaraz ci podam link do zdjęcia w którym dla siebie zrobiłem wstępny wzór przeróbki komara, tyle że na silniku 125 wsk-i, nie uwzględniałem koła bo to będzie rozwiązane kołem 10-13' i jeszcze innym wahaczem
http://w289.wrzuta.pl/obraz/3qLB5MtYd4Z/komar_chopper_125_project


RE: Silnik SHL do Komara. Kilka pytań ! - Gangster - 13-08-2012 19:25:46

wystarczy odpowiednio dopasować tylne mocowanie silnika z WSK z ramy podwójnej. przerobić kolanko wydechu oraz wydech. Trzeba również przerobić króciec ssący, aby gaźnik zmieścił się w pojedyńczej ramie, oraz zamontować filtr stożkowy na wejściu do gażnika.

Z tylnim kołem, to wystarczy obrócić koło, dorobić w wahaczu mocowanie hamulca oraz przerobić mechanizm włączania hamulca na analogiczny jak w wsk z kołami z aluminiowymi piastami.
Aby koło WSK dopasować do wahacza komara, trzeba przerobić tulejki dystansujące.