Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Biegi - problem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Biegi - problem (/showthread.php?tid=52092)



Biegi - problem - Redix - 02-05-2021 13:09:22

Witam grupowiczów! Niedawno złożyłem od podstaw mojego dezameta 023 (wersja 2 biegowa). Wczoraj postanowiłem ,że włożę silnik do ramy, więc założyłem łańcuch, zalałem olejem przekładniowym, itp. I jest taki problem, jak romet stoi na stópce centralnej, i jak wrzucę 1 bieg to koło się nie obraca ( przy wygaszonym silniku), jak wrzucę luz koło obraca się, a jak wrzucę 2 bieg, to koło obraca się tak jakby był na luzie. Dodam, że od kiedy go złożyłem ani razu go jeszcze narazie nie odpaliłem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


RE: Biegi - problem - wazniak96 - 02-05-2021 13:21:15

A wyregulowałeś w ogóle te biegi? Tongue


RE: Biegi - problem - Redix - 02-05-2021 13:30:04

(02-05-2021 13:21:15)wazniak96 napisał(a):  A wyregulowałeś w ogóle te biegi? Tongue

Nie, jeszcze nie. Ale czy po regulacji powinno już być dobrze? Dodam, że biegi wchodzą.


RE: Biegi - problem - wazniak96 - 02-05-2021 13:35:46

No chyba raczej nie wchodzą.

Chyba jedna coś źle złożyłeś, wywal automat i pociągnij za wodzik do oporu - powinna być jedynka. Następnie wciśnij do oporu - powinna być dwójka. Pomiędzy powinien być luz. Jeśli jest inaczej to lipa. :/


RE: Biegi - problem - Redix - 02-05-2021 13:39:42

(02-05-2021 13:35:46)wazniak96 napisał(a):  No chyba raczej nie wchodzą.

Chyba jedna coś źle złożyłeś, wywal automat i pociągnij za wodzik do oporu - powinna być jedynka. Następnie wciśnij do oporu - powinna być dwójka. Pomiędzy powinien być luz. Jeśli jest inaczej to lipa. :/

Jak pamiętam, to jak jeszcze nie założyłem automatu to jak pociągłem do oporu ten wodzik to jedynka była, a jak wyciągłem ten wodzik to 2 też wchodziło.

Jutro odkręcę dekiel i zobaczę jeszcze raz.


RE: Biegi - problem - wazniak96 - 02-05-2021 13:42:33

Jeśli jest tak jak pisałem to regulacja powinna rozwiązać sprawę. Jeśli pomimo regulacji, któryś bieg nie będzie chciał wskoczyć lub będzie wypadać to niestety, któryś z elementów skrzyni jest zużyty i wymaga wymiany. Upewnij się też czy automat nie jest w złej kondycji.


RE: Biegi - problem - Redix - 02-05-2021 13:50:24

(02-05-2021 13:42:33)wazniak96 napisał(a):  Jeśli jest tak jak pisałem to regulacja powinna rozwiązać sprawę. Jeśli pomimo regulacji, któryś bieg nie będzie chciał wskoczyć lub będzie wypadać to niestety, któryś z elementów skrzyni jest zużyty i wymaga wymiany. Upewnij się też czy automat nie jest w złej kondycji.

Ok, jutro sprawdzę. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.