Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S (/showthread.php?tid=52046)

Strony: 1 2 3


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Babcia102 - 27-04-2021 22:13:52

Czyli nie potrzebuje potwierdzenia o wyrejestrowaniu ,bo po 75 automatycznie został ,,wyrejestrowany " bo ten dokument stracił ważność i nie został przedłużony?


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Dawdzio - 27-04-2021 22:45:25

Przecież to niemożliwe, żeby to tak działało.

Dobrze. Inaczej. Uporządkujmy co masz. Wrzuć zdjęcia tego dowodu z zamazanymi danymi.
Umowy masz dwie, jedną waściciel z dowodu - chłopak lat 14 i drugą chłopak lat 14 - Ty, tak?
OC się nie przejmujemy, jego już nie dotyczy obowiązek ciągłości.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Babcia102 - 27-04-2021 23:10:22

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d387e6a92a3ab54e
Sprawa wygląd tak; chłopak 14 latdostał to od pierwszego właściciela i i sporządzili umowę w 94r. Ja w tym miesiącu odkupiłem go i dał mi te dokumenty i nigdzie tego nie zgłaszał wcześniej.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d387e6a92a3ab54e


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Deecuu - 27-04-2021 23:25:05

sytuacje miałem podobną z chartem(podobna bo miał ubezpieczenie), stary wpis do rejestru na właściciela, który nie żyje i dokument od jego zony, że prawnie przeszło na nią. W moi WK odesłali mnie do Kolbuszowy bo tam był zarejestrowany, oni do mnie, że nie możliwe bo pod tym nr rej zarejestrowany jest maluch. Zabawa trwała kilka tygodni, aż w końcu u mnie kazali mi zrobić przegląd, a dokładniej diagnosta wypisał oficjalne dane do nowego dowodu potem do WK i już mieli obowiązek go zarejestrowac. Pani mi tylko powiedziała, że starych dowodów to oni wystrzegają się jak ognia bo jest z tym dużo roboty i im się nie chce także musisz naciskac. Jeżeli masz wszystkie dokumenty to spróbuj zrobić przegląd jak nie to niech WK da ci skierowanie o taki przegląd.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Babcia102 - 27-04-2021 23:32:39

A najgorsze ,że każdy inaczej w urzędach postrzega rozumienie tych Ustaw czy też rozporządzeń. I to co przejdzie w np PO nie przejdzie w WR czy WZW.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Dawdzio - 28-04-2021 00:04:40

I właśnie to mi się nie zgadzało. Masz "Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru". To nie jest dowód, ale jako potwierdzenie własności się nadaje. U siebie, z jedną umową, zarejestrowałem tak Komara bez problemu. Najpierw tymczasowe, przegląd i ustalanie danych, a później odbiór stałych numerów i dowodu. Tato jeszcze musiał do tego dodać jedną wizytę, bo mieli problem ze znalezieniem moplika w starych bazach. Dwie umowy to nie utrudnienie, ot pośrednik pomiędzy wami.

Skoro nie chcą zrobić tego co powinni to zostaje standardowa droga walki z urzędniczym betonem.
Musisz upierać się przy swoim w swoim urzędzie. A jak nie to pisemna odmowa z podaniem przyczyny. Dokładnie Ci nie napiszę, bo jeszcze nie miałem okazji, ale łatwo znaleźć takie przypadki w internecie.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Babcia102 - 29-04-2021 13:48:24

Zakończyło się na tym ,że rejestracja będzie na unikat/zabytek ze względu na brak danych w archiwach na temat motoroweru i zaniedbanie 2 właściciela o braku zgłoszenia pojazdu.
W tym urzędzie nic więcej nie załatwię . A tak po za tym , za 300 zł jak mam biegać i tracić czas na te betony to dziękuję.
A tak w drugiej kwestii, rozmawiałem z rzeczoznawcą i mi proponował jednak na zabytek ,że względu na większe korzyści np przy kradzieży zyska się lepszą kasę ,a za unikat tyle co za złom. A także można jakąś kasę uzyskać na renowacje itd. Może ktoś coś więcej


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Pocieszny71 - 29-04-2021 14:05:33

Rejestrując auto na zabytek można uzyskać dofinansowanie?


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - łogór 200 - 29-04-2021 15:04:54

Dobrze Ci mówi jak już przez rzeczoznawce musisz robić to rób zabytek


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - Babcia102 - 29-04-2021 22:13:46

No tak jest wybór , ze względu , na to że mam ,,papiery " przyjedzie ktoś Pzmotu i zrobi resztę ustaleń i sprawa skończy się na 1 orzeczeniu, ale cena będzie ok. 2,5x drozsza
Tak ogółem na zabytek jest o wiele więcej przywilejów.
Jak to Pan po drugiej stronie wyjaśnił unikatem może być ,,papa mobile" czyli unikatowy na skalę światową . Ale zastrzegł ,że oczywiście może zrobić na unikat.
Ja w tej chwili sam nie wiem co myśleć ,mając syna 7 lat, cały czas mówi ,,jedziemy komarem tym zabytkiem" czy to nie jest słuszna droga.
Proszę o opinie was czy ,to aby polskie społeczeństwonstwo nie jest źle nastawione do ,, żółtych bach" a tak naprawdę to przywilej.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - łogór 200 - 30-04-2021 10:26:28

Korzyści powinny same przemawiać za rejestracją na żółte ale to już wybór właściciela

Dla mnie są dwie drogi normalna rejestracja na białe jeśli ktoś bardzo chce lub żółte zabytek co i tak wydaje się najsensowniejsze.

Unikat to raczej taka ostateczność jak nie można na żółte z powodu wieku pojazdu a są problemy z normalną rejestracją.


RE: Problem rejestracji komara, z papierami i UM K/S - romek - 01-05-2021 10:41:26

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o nastawienie społeczeństwa, ale z 10 lat temu komar to była siara i interesowała się tym mała grupka zapaleńców lub ci co chcieli pojeździć a nie było kasy na nic lepszego, dzisiaj gdzie nie pojadę ( a mam sztywniaka i motorynki) to słyszę słowa uznania i propozycje odkupienia, nawet ostatnio szwagra znajomy chciał mi dawać jakiś motocykl 600tke, i tutaj dodajmy ze komar ma biała tablice, motorynka jedna zielona a druga jest w remoncie (będą żółte), a myślę że jakby miał żółte to że tak powiem prestiż wzrasta i widać że koneser :F