Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
No i się zaraził - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: No i się zaraził (/showthread.php?tid=52004)

Strony: 1 2


No i się zaraził - Jeż - 12-04-2021 23:39:47

Siem, jestem Michał, studiuję architekturę (fan brutalizmu).
Pominę większość, skupię się dlaczego tu jestem Cool
Rok temu jeździłem do pracy Peugotem 307 po wiejskich, krętych i słabej jakości drogach.

W tym roku zakochałem się w motorach 125ccm (Honda Varadero patrzę na ciebie) ale prawko kat.B 3 lata będę miał od tego września (pozdrawiam Słupski WORD, siedem razy pozdrawiam), więc przypomniało mi się jaki to ja zakochany byłem w różnorakich quadach, skuterach - jako dzieciak.
Na starość zgłupiałem i zakochałem się w Ogarze 200.
Po okolicy tygodnia czasu stoi już u mnie na podwórku, oczywiście bez przygód się nie obyło - jedna cyferka w dowodzie nie zgadza się z numerem ramy facepalm na szczęście były właściciel to sprostował u byłego diagnosty, więc normalnie dam radę go przerejestrować na siebie (ale to OC za 231zł to przesada).

Mam jedną zasadę co do niego - jak jeździ, to jeździ, jak nie jeździ - to zaraz będzie jeździć.

W planach mam "tuning" wizerunkowy. Machnę go na czarno - zboczenie artysty, i pędzlem namaluję jakieś białe wzorki, strzałki itd. itp.
No ale najpierw trzeba go odblokować i uszczelnić , bo świszczy na wysokich jakby miał turbosprężarkę Big GrinBig GrinBig Grin

A co tam u was?

[attachment=20867]


RE: No i się zaraził - Motorowerzystka - 12-04-2021 23:46:25

Witaj na forum Big Grin

Jeż napisał(a):ale to OC za 231zł to przesada
ILE?! loo

Ps. Ostatnio jakiś wysyp Ogarów 200 się zrobił krejzi


RE: No i się zaraził - Odrestaurator - 12-04-2021 23:48:49

Bez żadnych zniżek, na 50cc to normalna kwota.


RE: No i się zaraził - MiłośnikZetki - 13-04-2021 01:57:28

(12-04-2021 23:48:49)Odrestaurator napisał(a):  Bez żadnych zniżek, na 50cc to normalna kwota.

a wcale, że nie. Ja mam Zetkę 50 i płacę 163 zł za OC. A nie mam prawa jazdy


RE: No i się zaraził - XPek_84 - 13-04-2021 02:53:50

Cytat: ale to OC za 231zł to przesada
Coooo w pzu mając 16 lat dopiero prawko zdobyłem i 192zł za ubezpieczenie ogara 200 płaciłem


RE: No i się zaraził - Debesta - 13-04-2021 10:08:45

Witamy, witamy. Kolejny opetaniec z dwusetka...:F


RE: No i się zaraził - wazniak96 - 13-04-2021 12:05:03

No nic.. życzę powodzenia i bezawaryjnej jazdy Big Grin

Aż mi się przypomniały moje historie ze zdawaniem prawka w WORD Słupsk... Raz mnie gość uwalił za zasłonięty znak (był widoczny przez boczną szybę pasażera) mówiąc, że kierowca musi widzieć wszysto... Miasto, które może się pochwalić tymczasowym, plastikowym rondem, które chyba stoi już z 10 lat xD


RE: No i się zaraził - zaz - 13-04-2021 13:10:45

Witam człowieka ze Słupska. Smile Też jestem ze Słupska Smile


RE: No i się zaraził - Stachu_ - 13-04-2021 13:15:49

Ogar 200 powiadasz Big Grin Miłej jazdy i powodzenia


RE: No i się zaraził - mati578 - 13-04-2021 13:26:47

O w końcu ktoś z okolic Wink Witam i pozdrawiam z Koszalina.


RE: No i się zaraził - Jeż - 13-04-2021 23:33:38

Dziękuje za tak spory i żywy odzew w ciągu jednego dnia! Big Grin
Oczywiście już się obraził na mnie.

Słuchajcie teraz.
Wyczyściłem cały tłumik z nagaru i zadowolony zakładam, patrząc jeszcze na kolanko, które niedługo będę ucinać z tych nadmiarowych 10 cm Wink
No i próbuję go odpalić - a tu kaplica! Przypomniało mi się jak wczoraj na wysokich obrotach przypominał dźwięk turbosprężarki, a 223 jest na mieszankę, to nie jest diesel, ale zignorowałem.

Odpalał jedynie gdy dodawałem gazu manetką, po czym gasł na wolnych.

Sprzedałem go.

Oczywiście żartuję, okazało się, że stary króciec był "odblokowywany" tak, że miał dziurkę na wylot, którą ktoś zalepił poxyliną! XD I to pewnie ta dziurka tak świszczała.
Usunąłem te tałatajstwo i widzę znowu tą dziurkę.
Próbuję odpalić - dosłownie to samo.

Zamówiłem już nową świecę, lusterko boczne, przednią oponę, szkło lampy, kranik paliwa z filtrem i oczywiście nowy króciec.

Myślicie, że po wymianie króćca będzie normalnie chodzić? Wcześniej jak nim jechałem, nie było problemów z "świszczeniem" (pewnie poxylina trzymała).

A do Panów z Słupska - który by mi wyregulował zapłon (i może gaźnik, choć tam się reguluje jedynie bieg jałowy) w zamian za opowieści dziwnej treści? Smile


RE: No i się zaraził - wazniak96 - 14-04-2021 11:18:35

Silnik nie będzie Ci chodził jeśli na króćcu gaźnika będzie łapać wolne powietrze. Połączenie gaźnik/króciec króciec/cylinder musi być szczelne.

Na gaźniku nie reguluje się tylko biegu jałowego.. Dawkę paliwa regulujesz poprzed podgięcie blaszki w komorze pływakowej. Niestety Jikov to porażka (przynajmniej według mnie) Tongue

Co do ustawiania zapłonu czy gaźnika to polecam się samemu nauczyć. Przy korzystaniu z rometa takie rzeczy po prostu trzeba umieć Big Grin


RE: No i się zaraził - Jeż - 14-04-2021 12:41:59

(14-04-2021 11:18:35)wazniak96 napisał(a):  Silnik nie będzie Ci chodził jeśli na króćcu gaźnika będzie łapać wolne powietrze. Połączenie gaźnik/króciec króciec/cylinder musi być szczelne.

Na gaźniku nie reguluje się tylko biegu jałowego.. Dawkę paliwa regulujesz poprzed podgięcie blaszki w komorze pływakowej. Niestety Jikov to porażka (przynajmniej według mnie) Tongue

Co do ustawiania zapłonu czy gaźnika to polecam się samemu nauczyć. Przy korzystaniu z rometa takie rzeczy po prostu trzeba umieć Big Grin

Czyyyli jeśli działa tak samo (czyli tylko po odkręceniu manetki na wysokich obrotach) po zdjęciu sylikonu z króćca jak przed zdjęciem sylikonu z króćca, to wtedy mogę być pewien, że to było powodem, yo?


RE: No i się zaraził - wazniak96 - 14-04-2021 13:31:10

Jak łapie lewe powietrze (miało być lewe i w poprzedniej wypowiedzi xD) będziesz miał problem z wolnymi obrotami, będzie miał muła etc. Ciężko mi coś więcej powiedzieć bo to raczej wiedza powrzechna, a silnik zachowywać może się różnie w przypadku nieszczelności cylinder / gaźnik czy wał/simering/karter. Silniki dwusuwowe wchodzą na obroty w przypadku zbyt ubogiej mieszanki paliwowej ale jak przekroczymy pewien próg to już wgl żyć nie będzie.


RE: No i się zaraził - Ryoko Yuki - 15-04-2021 01:29:13

O! Kolejny użyttkownik silnika Jawa 223!
U mnie co prawda za chwilkę będzie w moim Mustangu, ale nie zmienia to faktu, że życzę bezawaryjności i szerokości!
I witaj na Forum!