Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ślicznotka'02 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Ślicznotka'02 (/showthread.php?tid=51439)



Ślicznotka'02 - DMR - 27-11-2020 13:22:43

Czytając forum, opowiem wam też moją historię dotyczącą mojego głównego środka tranposrtu.
Nazywany różnice: Oczko, okular, misio, ja mówię Ślicznotka/lalunia czasem bestia ;-)



Jeżdżę więcej niż przeciętny kowalski (zawodowo i prywatnie), maiłem dużo aut w swoim krótkim życiu, z dzieciństwa z lat 90tych zawsze marzyłem (dalej marzę) o w124/w126 sec, niestety za każdym razem jak robiłem przymiarkę nigdy takowej nie udało się kupić - nie było idealnego egzemplarza. W tym roku po walce z od pół roku nie jedzącą Skodą (ASO proponowało naprawę za 15 tys zł prowadzącą do nikąd), postanowiłem spełnić kolejne dziecięce marzenia (a trochę już ich spełniłem). Niestety po 2 msc szukania w okolicy idealnego w124 nic nie znalazłem, postanowiłem pójść level wyżej i kupić w210 (pierwszy okularnik) ale okazały się same truposze, ostatecznie przypadkowo trafiłem na tego oto w211 (E-klasa 220cdi), zaryzykowałem bo były uszkodzone hamulce, podjąłem to ryzyko dlatego że kupiłem to auto od syna pierwszego właściciela (któremu się umarło) z oryginalnym przebiegiem 161 tys km (!).


RE: Ślicznotka'02 - Odrestaurator - 27-11-2020 13:59:20

Widzę nie tylko mi się marzy w124 hehe


RE: Ślicznotka'02 - DMR - 27-11-2020 16:17:45

daj spokój ja poluje na niego jakieś 15 lat i obawiam się że będzie coraz trudniej. Wymogi do tej pory miałem dwa: czarny i z klimą. Ostatnio stwierdziłem, że może trzeba zluzować wymagania zrobić jak z Rometem, kupić "coś" i powoli sobie go ogarniać ;-)


RE: Ślicznotka'02 - siwy1958 - 28-11-2020 18:39:08

Witam !
Fakt ! mercedesa W124 wspominam najlepiej , a jestem fanem Mercedesow. Najgorzej jego nastepce W 210 (zwany okularnikiem ), uklad mechaniczy SUPER , ale blacha rdza zjadala az bylo slychac !!

Ten ktory teraz kupiles ( SLICZNOTKE) czyli W211 mialem 11 lat (ten sam egzemplarz) i sprzedalem z przebiegiem ok 500 000 km (ponad pol miliona km. )Ukraincowi.
Usterek troche mial, NIESTETY ta elektronika ! Ale nie bylo zle.
Teraz mam nowszego.

ZAREJESTRUJ sie na forum w211.eu naprawde BARDZO pomocne forum i wiele sie dowiesz . Inne fora Mercedesow sa dosc slabe.

Pozdrowienia i bezawaryjnosci zycze !

Marek Zapasnik
Wroclaw.

Ps. Dbaj o pompe SBC ......