Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Żuraw '72 by RaszkoV - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Żuraw '72 by RaszkoV (/showthread.php?tid=51313)



Romet Żuraw '72 by RaszkoV - RaszkoV - 29-10-2020 16:53:03

Ostatnimi czasy nieco rowerów opuściło moje zbiory, więc przyszła pora zakupić coś ciekawego.. Wczoraj przyszły do mnie dwie paczki, jednak o zawartości tej drugiej kiedy indziej..
Dzisiaj chciałbym opowiedzieć nieco o Żurawiu.

Rowerek wypatrzyłem na zwyczajnym portalu aukcyjnym, i zdecydowałem się go nabyć.
Osobiście uwielbiam ten model, jednak z jakiego powodu - Nie mam pojęcia. Tongue

Ów jegomość należał do dziadka poprzedniego właściciela, i od dłuższego czasu stał nieużywany na strychu. W pewnym momencie przyszła pora na porządki, i wtedy też został wystawiony on na sprzedaż. W miły sobotni wieczór przeglądając sobie ogłoszenia, natrafiłem na niego.. Wydawał się bardzo przyzwoity, cena niby nieco wysoka- jednak do przełknięcia. Krótka korespondencja ze sprzedającym, i już we wtorek kurier zjawił się na miejscu z paczką. Angel

Żuraw ma być kompletem do jednego z moich amatorów. W planach mam jego całkowite odświeżenie, oraz oczywiście dokupienie braków.
Lakier oczywiście zostaje w oryginale. Wink






RE: Romet Żuraw '72 by RaszkoV - WD40 - 29-10-2020 17:26:04

Interesujący egzemplarz!
Powodzenia w renowacji i kompletowaniu.
Szkoda tylko że ktoś próbował "przywrócić rower do życia" poprzez dodanie do niego nowszych części (np. rączki/"gripy").
Tak czy owak, całkiem przyzwoita sztuka. ok


RE: Romet Żuraw '72 by RaszkoV - maras 74 - 30-10-2020 23:16:40

Fajny rower,trochę pracy przy nim będzie,ale to sama przyjemność doprowadzić go do oryginalnego stanu tym bardziej,że nie ma ich wiele.Gratuluje zakupu.