Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy Zakup - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Nowy Zakup (/showthread.php?tid=51311)



Nowy Zakup - Caldo - 28-10-2020 21:44:23

Witam. Zakupiłem przypadkowo , okazyjnie ( od dziadka z garażu... nie mojego dziadka ;););) ) Motorynkę m1 . poszukuję wszelkich informacji na jej temat by ją uruchomić. Moplik na chodzie był ponoć . zamówiłem już zestaw naprawczy gaźnika ( dysze , iglica, uszczelnienia) brakuje tylko linki gazu ale nie potrafię znaleźć informacji nt. długości tej linki. Proszę o info gdzie ewentualnie można by taką linkę kupić. Sprawa priorytetowa, ponieważ moj 11-to letni syn ( fascynat minecrafta) jak zobaczył co dla niego kupiłem, to strasznie się zajarał ( jest jeszcze dla niego ratunek :D:D:D:D) i nie może się doczekać weekendu i prac przy nowym nabytku. z góry dzięki. Pozdro


RE: Nowy Zakup - bkrukl - 29-10-2020 23:58:46

A jaką masz tam kiere? Wysoką?


RE: Nowy Zakup - Jorginsson - 30-10-2020 20:07:39

Na pewno warto też wyczyścić cały gaźnik + zbiornik, założyć nową świecę (przerwę ustaw na 0,4 mm ~ 0,5 mm!) - to taka podstawa, nie wymieniałbym od razu bebechów gaźnika na nowe. Po wyczyszczeniu i upewnieniu się, że jest iskra warto podpompować przelewem gaźnika paliwo i bez zapłonu obrócić kopką dwa - trzy razy (wałem) i wtedy próbować odpalać. Powodzenia!