Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo nr 2 - Wojtex - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo nr 2 - Wojtex (/showthread.php?tid=51249)



Romet Polo nr 2 - Wojtex - wojtex - 11-10-2020 23:58:16

Cześć!
Po dość długim czasie nieobecności wróciłem na Forum Romeciarzy. Poprzednim razem restaurowałem zielonego Rometa Polo. To mój ulubiony model bo to był mój pierwszy motor. Ostatnio skończyłem Osę i teraz przyszła kolej na drugie Polo. Tym razem będzie niebieskie jak bak. Rama jest trochę okaleczona bo ktoś, z jakiegoś powodu obciął uchwyty siedzenia, a następnie wrócił do oryginalnego siedzenia przykręcając blachy. Nie jest to rama od Pegaza ponieważ pozostały ślady po oryginalnych uchwytach i do tego tabliczka jest od Polo. Kupując taką ramę miałem tego świadomość ale postanowiłem uratować ten egzemplarz. Silnik 017 oczywiście też mam. Na pewno będę potrzebował pewnego odświeżenia wiadomości o Romecie. Oczywiście tęż chętnie podzielę się swoją wiedzą. Z góry dziękuję za pomoc!
[attachment=20181]
[attachment=20182]

Do usłyszenia!


RE: Romet Polo nr 2 - Wojtex - wojtex - 21-10-2020 12:02:24

Bardzo proszę o pomoc w temacie szprych do koła 16". Czy te ogólnie dostępne w internecie, dla których sprzedający podają długość 157mm są właściwe? Nie będą za długie?
W obręczach nie ma wielkiego wyboru więc bez względu na ich jakoś będę musiał kupić. Nie podoba mi się ta sygnatura na rancie ale powiedziano mi, że obecnie innych - gładkich nie ma.

Jeżeli macie jakieś propozycje co i gdzie kupić to proszę o info.


RE: Romet Polo nr 2 - Wojtex - wojtex - 01-11-2020 19:37:07

No i kupiłem wczoraj szprychy. Okazało się, że szprychy dostępne na allegro mają grubość min. 3,1mm. Takie szprychy są za grube, szczególnie do bębna przedniego koła. Szprychy powinny mieć grubość 2,7, może 2,8mm ale nie więcej. Grubszych nie da się przełożyć przez otwory bez ich poszerzania, poza tym łby szprych są za duże. Niestety, na allegro nie znalazłem cieńszych. Oczywiście Bartnik takie szprychy ma w swojej ofercie ale cena jest 2,80 zł za sztukę.


RE: Romet Polo nr 2 - Wojtex - bkrukl - 01-11-2020 21:59:12

Ja kupowałem u użytkownika Gregorian...
Pasowały idealnie.


RE: Romet Polo nr 2 - Wojtex - wojtex - 01-11-2020 22:03:55

Ok. Spróbuje się z nim skontaktować. Dzięki.