Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu (/showthread.php?tid=51181)



Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu - Pigwa99 - 28-09-2020 20:18:24

Cześć, składam Komara 2350 i już po złożeniu i skręceniu do kupy po odpaleniu zaczyna się kręcić jakby miał manetkę rozkręconą do oporu. Brzmi to strasznie i oczywiście nie da się na tym jeździć. Co ciekawe, przy pierwszym-pierwszym odpaleniu problem rozwiązało poprawienie linki od gazu, ale tylko na raz - przy drugiej próbie znowu jazgot. Dziś wymieniłem linkę na nową, która ma normalny luz, zmontowałem iglicę i odpaliłem, niestety bez pozytywnego efektu.
Wszystko wygląda dobrze i "na miejscu", nie ma zbędnych luzów ani napięć. Gaźnika nie regulowałem, bo nie do końca wiem jak i zmyliła mnie linka, którą "wystarczyło poprawić". Dziś ściągnąłem gaźnik, rozkręciłem, ale w środku wygląda bardzo dobrze, czysty i kompletny. Czy to może być problem z zawartością mieszanki?(Zalecane 1:25 z Mixolem)

Pozdrawiam Cool


RE: Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu - MMCustom - 28-09-2020 20:27:06

Spróbuj jeszcze regulować obroty śrubką przy gaźniku (pod kątem, ze sprężynką - wykręcaj ją) i jeszcze raz przeanalizuj czy linka nigdzie się nie zacina przy skręcaniu itp. Wink


RE: Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu - Norweski Zomowiec - 28-09-2020 20:36:15

Odmontuj linkę gazu, wrzuć luźną przepustnicę w gaźnik i skręć wszystko. Podnieś lekko przepustnicę śrubką od przepustnicy, odpal i zobacz jak pracuje. Wkręcając srubę od przepustnicy powinny obroty się podnosić.

Jak tak się dzieje, to możliwe, że przepustnica nie opada do końca z tą krótką linką i dlatego tak pracuje na wysokich obrotach.


RE: Komar 2350 - mega wysokie obroty po odpaleniu, linka gazu - trzcinka - 29-09-2020 00:32:07

Tak jak kolega wyżej piszę