Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komarek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Komarek (/showthread.php?tid=51096)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Komarek - Deecuu - 03-12-2021 16:23:41

Komar jest już w częściach, teraz czas na przygotowywanie do malowania. Większość będzie pomalowana proszkowo, jeszcze nie wiem jak z bakiem-niby jak go oglądam to nie ma żadnych wgniotek. Planuje go pomalować na zielono lub jasno niebieski tak jak na tym zdj.: https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/aa/1d/e2/komar-2330-zarejestrowany-gotowy-do-jazdy-536107612.jpg
Rama w oryginale była ciemno niebieska cos jak mój chart.
Czy blacha siedzenia powinna być w takim samym kolorze jak reszta czy czarna?
Bagażnik, mam dwa z bocznymi otworami i są w średnim stanie, raczej do naprawy i dodatkowo jeden w idealnym stanie ale bez otworów. Czy istnieją jakieś gotowe elementy żeby naprawić takowe mocowanie bagażnika(pomarańczowy) czy zostaje tylko rzeźba?




Poleci ktoś cały zestaw miseczek i nakrętek na przednie pchane zawieszenie? Macie sprawdzony zestaw z allegro?

Element ramy, moim zdaniem bardzo zmasakrowany. Tutaj jest jakaś tulejka wsadzona czy po prostu ktoś tak to zniszczył. Przy rozbieraniu wsadzona była z jednej strony podkładka. Zostawić to czy zaspawać i wyszlifować?



RE: Komarek - Norweski Zomowiec - 03-12-2021 17:44:59

To mocowanie wahacza tylnego? Wybij ta tuleje. Ja zrobiłem z teflonu pod wymiar


RE: Komarek - Deecuu - 03-12-2021 20:08:11

tu z obu stron jest taka jak by metalowa tuleja z zewnątrz, ale środek gdzie wchodzi oś jest bardziej zniszczony


RE: Komarek - romek - 03-12-2021 20:30:24

Jakiekolwiek tuleje zawieszenia to tylko u joozka.


RE: Komarek - Norweski Zomowiec - 03-12-2021 20:33:09

Tam wsadzona jest tuleja metalowa - jak dobrze widzę u Ciebie. Jak kupowałem komara, to ktoś usadził tuleje z mosiądzu i też się wyrobiły. Zrobiłem tuleje z teflonu pasującą pod wahacz i pod rurkę wewnątrz.

Wsadz pręta czy coś podobnego z drugiej strony i wybij to


RE: Komarek - Deecuu - 05-12-2021 15:26:19

(03-12-2021 20:33:09)Norweski Zomowiec napisał(a):  Tam wsadzona jest tuleja metalowa - jak dobrze widzę u Ciebie. Jak kupowałem komara, to ktoś usadził tuleje z mosiądzu i też się wyrobiły. Zrobiłem tuleje z teflonu pasującą pod wahacz i pod rurkę wewnątrz.

Wsadz pręta czy coś podobnego z drugiej strony i wybij to

Dzięki wielkie, tulejki już kupione Big Grin


RE: Komarek - Deecuu - 11-12-2021 19:58:28

Niestety chłop od piaskowania ma kwarantanne więc ramę będę musiał jakoś wyczyścić. Między czasie naprawiłem blachę siedzenia. Ktoś mocno szalał bo wyłamane zostało mocowanie blachy do ramy. Przyspawałem kawałek blachy i wywierciłem nowe otwory pod nity. Nitować będę jak już blacha będzie pomalowana Big Grin Przymierzyłem całą blache do ramy i wszystko pasuje Big Grin











RE: Komarek - Deecuu - 27-01-2022 00:59:47

Po dłuższym czasie w sumie prace idą baardzo powoli. Styczeń i luty to czas zaliczeń na studiach więc do garażu często nie zaglądam. Jedynie co to zregenerowałem sobie dwa gaźniki, jeden z roku 72 w sam raz będzie pasować myślę. Czy przedni widelec pod wahacze pchane różnił się od siebie między modelami? Zauważyłem u siebie że kilka ma w pełni okrągły gwint główki ramy a w jednym gwint ma takie jakby sprasowanie. Dodatkowo mocowanie lampy przedniej, jest jakaś różnica między lampą metalową a plastikową?
Przy przymiarkach przed malowaniem wychodzi zbyt duża szpara od błotnika, da radę to zmniejszyć?

Tutaj mam gaźniki Big Grin



RE: Komarek - Debesta - 27-01-2022 01:23:01

Czy nie za cienka jest uszczelka korka dyszy głównej? Ma grubość jak oryginał?


RE: Komarek - Deecuu - 27-01-2022 01:35:14

(27-01-2022 01:23:01)Debesta napisał(a):  Czy nie za cienka jest uszczelka korka dyszy głównej? Ma grubość jak oryginał?

Nie wiem jaka była oryginalna bo jej nie miałem - wsadzona była miedziana. Te uszczelki kupiłem w sklepie jako zestaw uszczelek. Czy grubość poza uszczelnieniem może na coś wpłynąć?


RE: Komarek - romek - 27-01-2022 16:54:17

Tak , widelce się różniły pod metalowa i plastikowa lampę, a nawet nie wiem czy pod plastikowa nie były 2 rodzaje.


RE: Komarek - Deecuu - 27-01-2022 19:57:31

(27-01-2022 16:54:17)romek napisał(a):  Tak , widelce się różniły pod metalowa i plastikowa lampę, a nawet nie wiem czy pod plastikowa nie były 2 rodzaje.

Jakie były te różnice?


RE: Komarek - romek - 27-01-2022 20:36:56

Niestety dokładnie ci nie powiem, na pewno joozek będzie wiedział.


RE: Komarek - Debesta - 28-01-2022 21:34:00

Oczywiście ze grubosc uszczelki , ma znaczny wpływ na prace silnika. Z tego sa w dużej części tematy na forum 'pomocy, wszystko nowe całe te i nie chodzi'. Lepiej niech bedzie za gruba, niz za cienka.


RE: Komarek - Deecuu - 03-02-2022 13:25:40

Czy ta rurka od osi wahacza powinna tak wyglądać? Tak jak by ktoś to dospawał, dodatkowo bardzo źle to wygląda. Średnica wew wynosi dokładnie 12 mm: