Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
pierwszy projekt - Meteor Sport - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: pierwszy projekt - Meteor Sport (/showthread.php?tid=50989)



pierwszy projekt - Meteor Sport - avio - 19-08-2020 11:08:40

Zakupiłem takie cudo, chciałbym go nieco odświeżyć. To mój pierwszy projekt, więc proszę o nieco zrozumienia Smile



Co warto w takim rowerze zmieniać, ale nie inwestując dużo kasy?
Jakimś specem rowerowym nie jestem, ale z moich obserwacji do wymiany linki i pancerze, klocki, suport, łożyska w kołach, owijka, siodełko i... można śmigać! Co Wy na to, co byście polecali?


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - marwaski - 19-08-2020 22:24:16

nie widać zdjęcia


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - avio - 21-08-2020 10:49:47

warto wymieniać suport na kwadrat? jakie będą plusy?


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - jurek_1961 - 21-08-2020 16:06:33

Tak sobie myślę, że wystarczy zrobić mu porządny serwis - wyczyścić i przesmarować wszystkie łożyska, jak napisałeś - wymienić pancerze, linki i klocki i... można śmigać. A skoro nie chcesz inwestować większej kasy - to zostaw suport (jak nie będzie luzów) i siodełko (wypróbuj - może akurat dla Ciebie okaże się wygodne). Owijka wygląda na oryginalną i w ładnym stanie, ale w użytkowaniu jest koszmarna. Czy wymieniać? Twoja decyzja.... Ale przede wszystkim - to, moim zdaniem, trafiłeś na bardzo ładny egzemplarz i na pewno będziesz się nim długo cieszył.


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - drajwer - 22-08-2020 03:42:14

Przede wszystkim obręcze na aluminiowe, i siodełko na jakiekolwiek inne.


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - marwaski - 23-08-2020 20:38:32

wyczyścić, nasmarować i jeździć a potem zmieniać. Ładny rower, bardzo dobry stan i oryginalność. Łożyska w piastach mogą być maszynowe ale to nie jest special.


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - romet3kolory - 10-12-2020 21:14:18

Tak jak już ktoś napisał powyżej, wystarczy przesmarować i jeździć. Owijka pewnie od nowości , ale szkoda wymieniać , bo zwiększyłoby to wartość roweru o 100% Big Grin .
A tak poważnie to Twój rower jest sportowy z nazwy. Tak naprawdę jest to rower sportowo-turystyczny , który w początkowej konfiguracji (nie licząc owijki i siodła) wyglądał tak:


Meteor Sport ma co prawda pewne elementy wspólne z Rometem Sport takie jak mostek z kierownicą , suport oraz mufy i częściowo geometrię ramy , ale na tym podobieństwa się kończą. Szczególnie dobrze to widać w geometrii tylniego trójkąta.

W Twoim egzemplarzu nieoryginalny jest przedni widelec - pochodzi chyba z Rometa Sport, gdyż oryginalny miał otwory do mocowania błotnika i przedniego bagażnika (w Twoim rowerze , ktoś w tym celu zamontował blaszkę z dwoma otworami) oraz chyba przednie koło, które sądząc po piaście też chyba pochodzi z Rometa Sport.
Tak wiec jest to trochę ulep.
Rower Romet Meteor występował w dwóch konfiguracjach.
1. "sport" z kierownicą typu baran i przednią przerzutką
2."specjal" z prostą kierownicą (chyba taką jak w Wagancie?) i pojedyńczym blatem z przodu.

Damska "odmiana" tego roweru to Romet Kometa, bazowała (chyba?) na ramie i osprzęcie od Rometa Gazeli ale z tą różnicą , iż widelec przedni był jak w Meteorze , a to z uwagi na przedni bagażnik (tylni był też taki sam jak w Meteorze).


RE: pierwszy projekt - Meteor Sport - marwaski - 11-12-2020 22:57:07

Mój "specjal" miał baranka i piasty na maszynach.