Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet - BMX American Rider - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet - BMX American Rider (/showthread.php?tid=50947)



Romet - BMX American Rider - kapec007 - 08-08-2020 17:04:53

Witam wszystkich,

niedawno kupiłem rowerek dla dziecka i postanowiłem go odnowić zgodnie z oryginałem. Kupiony sprzęt to BMX American Rider (zdjęcie z OLX'a) w wersji na 16 calowych kołach.

Czy możecie mi pomóc w ustaleniu jak dokładnie powinien wyglądać oryginał? Z tego co ustaliłem sam:
- kolor zostaje biały jak na foto (będzie piaskowanie i malowanie)
- naklejki zamówiłem już w internecie - oczywiście zgodne z oryginałem
- opony raczej zostaną te co są, torochę spękana guma ale trzyma ciśnienie
- korba i support zostawiam te co są
- osłona łańcucha na zębatce przy korbie do odratowania z tego modelu (klepanie młotkiem, czyszczenie i malowanie)

Ogólnie prace już trwają i postaram się dodawać zdjęcia z ich postępu.

Czego nie wiem:
- jakie siodełko (kolor i wygląd)?
- jakie gripy (kolor)?
- czy ten rowerek miał jakieś lampki, błotniki, hamulce itp. jeśli tak to jakie?
- kolor i wygląd osłon na ramę i kierownicę ?

Dodaję zdjęcia z czyszczenia i smarowania pedałów, mam nadzieję że one są oryginalne i nikt ich nie wymieniał Wink, ale jeśli nie są to proszę o informację jakie powinny być.

Z góry dziękuję za pomoc i do usłyszenia.


RE: Romet - BMX American Rider - Semmao - 08-08-2020 23:03:31

Niezła zabawka! Powodzenia! Ja kupiłem AR 5 lat temu i projekt dorasta do zrobienia razem z moim synem hehehe Smile niezmiennie wygląda tak:



Co do pytań na wszystko nie znam odpowiedzi, ale wiem, że jeżeli ma hamulec w torpedo to brakuje przedniego, błotników nigdy nie widziałem w wersjach z hamulcem właśnie w torpedo. Odblaski przód i tył, z przodu widzę masz tą blaszkę do montarzu, z tyłu podobna powinna być, tak jak u mnie wyżej na zdjęciu, w miejscu mocowania rury siedziska do ramy.

Co do koloru osłon na ramę, gripów i siodła, były tak różne mieszańce, że tak naprawdę możesz lecieć z tym co Ci się podoba. Mój oryginalnie byl fiołkowo-różowy z czerwono-żółtymi dodatkami, ale widziałem już zdjęcia dzikszych kombinacji. Ja dorwałem nieoryginalne czerwone osłony i w ten deseń będę ostatecznie uderzał. Smile

Wygląda i zapowiada się super! Powodzenia!


RE: Romet - BMX American Rider - kapec007 - 09-08-2020 18:43:40

Ja chcę to skończyć w ciągu miesiąca - takie wyzwanie Wink

Semmao - widziałem już ten rower na tym forum - dobry zakup (z tego co pamiętam 17 zł)

Prace renowacyjne trwają dalej, a w przerwach szukam informacji na temat tego modelu. Dziś na tapecie korba i osłona, która była w stanie bardzo słabym, ale:
- została wyklepana na kowadełku,
- wyczyszczona za starej farby i rdzy
- podkład biały
- szlifowanie
- warstwa wierzchnia zgodna z oryginałem, czyli żółta
- nitowanie
i efekty widzimy w załącznikach na zdjęciach.

Pozdrawiam i czekam na kolejne pomocne wpisy


RE: Romet - BMX American Rider - Prozak - 10-08-2020 08:18:14

Elegancko . profeska .


RE: Romet - BMX American Rider - kapec007 - 18-08-2020 20:12:21

Witam ponownie.
Czy są jeszcze jakieś rady i uwagi, bo mało jakoś ich Wink ?
Ja ze swojej strony mogę napisać, że działam dalej. Dziś wstawiam zdjęcia ramy: 1. jak było, 2. po piaskowaniu, 3. po delikatnym szpachlowaniu i malowaniu (podkład i wierzchnia) 4. po naklejeniu naklejek (zamówione nowe zgodne z oryginalnymi).

Pozdrawiam

P.S. teraz będę walczył z kołami


RE: Romet - BMX American Rider - Quake96 - 18-08-2020 22:24:54

Kurka, miałem kiedyś taki rower! Big Grin

Pamiętam, że oryginalnie był bodaj taki jak ten twój. Potem był malowany pewnie ze 3-4 razy Big Grin


Co do różnych szczegółów, to kojarzę że siodełko było całe plastikowe i żółte. Osłony, o ile jakieś miałem to chyba też żółte, podobnie jak bodajże gripy.