Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry 3 - nowa sztyca i siodełko - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Wigry 3 - nowa sztyca i siodełko (/showthread.php?tid=50861)



Wigry 3 - nowa sztyca i siodełko - Włóczykij2020 - 17-07-2020 00:42:37

Pierwsze kilkanaście kilometrów za mną i... muszę zmienić siodełko. Jestem wysoki (186 cm) i za bardzo spadam z tego siodełka (jest oryginalne).

Sztyca też by się przydała dluzsza, żeby trochę podnieść siodełko, bo moja ma 26 cm tylko.

Czy macie jakieś doświadczenia z wymianą sztycy i siodełka? Nie mam suwmiarki, ale sztyca ma ok. 26 mm średnicy. Stare sztyce do Wigry 3 mają raczej 28mm więc chyba coś źle mierzę, bo przecież raczej wszystkie sztyce były tej samej szerokości?

Jak ktoś może się podzielić doświadczeniem jak podwyższał siodełko i poprawiał komfort to będę wdzięczny Smile Przy moim wzroście to rower raczej do miasta, a nie na długie trasy. Pozdrowienia


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


RE: Wigry 3 - nowa sztyca i siodełko - Prozak - 31-07-2020 09:01:38

Ja w moim rupieciowym Wigry dospawałem kawałek rurki i tak podniosłem siodełko , to nie jest rower dla dużych ludzi i po podniesieniu będzie szedł na koło jak dziki . Kierka na długiej sztycy zrobiła się gumowa i generalnie to nie lubię składaków i nie wiem co ludzie w tym widzą .

Wysłane z mojego komputera przy pomocy moich rąk połączonych z mózgiem .


Wigry 3 - nowa sztyca i siodełko - Włóczykij2020 - 31-07-2020 14:42:45

A ja jestem zadowolony. Do miasta spoko rzecz. Kupiłem dłuższą sztycę (dedykowaną do Wigry), wyższy kierownik i wygodne siodełko. I jeżdżę póki koła nie odpadną Smile jeszcze tylko torpedo muszę poprawić, bo ma luzy przy hamowaniu

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka